Unicode Consortium Yeni Emojileri Duyurdu

0
98
Emoji 11.0

Akıllı telefon kullanan hemen herkes tarafından bilinen emojiler, en az kelimeler kadar önemli hale gelmeye başladı. Artık başlı başına bir alfabe olarak değerlendirilen emojiler, sosyal medya akımlarına ve artan popülariteye göre de sürekli olarak yenilenmeye devam ediyor. Unicode Consortium bu senede yeni gelecek emojileri çoktan açıkladı. Yine akımlara ve kullanıcıların istatistiklerine göre değerlendirilen yeni emoji seti ise Emoji 11.0 olarak duyuruldu. Hem iOS hem de Android işletim sistemlerine gelmesi beklenen yeni emojilerin sayısı ise tam olarak 150 olarak açıklandı. Bir set olarak duyurusu gerçekleştiren emojiler, mesajları bir hayli renklendirecek orası kesin.

Emoji 11.0 Neler Sunacak?

Her zaman olduğu gibi ilk olarak Apple’ın kullanacağı düşünülen yeni emoji setinin detayları da ortaya çıkmış durumda. Detaylara bakacak olursak, Emoji 11.0 seti tam olarak 157 emoji ifadesi içerecek. Yeni emojilerin içerisinde ise bazı renk ve ton farklılıkları göreceğiz. Yani bir yüz emojisinde, her ten rengi sunulacak. Bu şekilde 157 adet yeni emojiden söz ediyoruz.

Emoji 11.0

Çeşit olarak değerlendirdiğimiz zaman ise 77 adet emoji serisi göreceğiz. Aşırı soğuk, çok sıcak, sevgi dolu, hüzünlü gibi ifadelerin yer alacak yeni sette, ekstra hayvan emojileri ve nesneleri görmek mümkün olacak. Zaten tüm bu çeşitler için yayınlanan videoyu haberimize ekleyeceğiz.

Buradan daha detaylı olarak yeni setlere bakabilirsiniz. Bunun dışında belirttiğimiz gibi yine ilk olarak Apple’ın kullanıma başlayacağını düşünüyoruz. iOS 12 işletim sistemiyle beraber geleceği düşünülen tüm setin, Apple tarafından özelleştirilmiş olan biçimlerini de görmek mümkün olacak. Bunlar için iOS 12 sürümünü beklememiz gerekiyor.

İlginizi Çekebilir: Bu Kez Apple AirPods Alev Aldı

İLGİLİ HABER:  iOS 9 Beta 5 Yayımlandı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?