Ucuz Versiyon iPhone X Nasıl Özelliklere Sahip Olacak?

0
82
iPhone X su gecirmezlik

iPhone X akıllı telefonlarında değişen birçok teknoloji var. OLED ekran kullanımının yapılması bile başlı başına bir değişiklik olarak gösterilebilir. Bunun dışında özel hazırlanmış Face ID sistemi ve çerçevesiz ekranlar gibi artıları da unutmamak gerekiyor. Tüm bu yeni teknolojiler ve gelişmiş sistemlerin Apple’ın akıllı telefonlarına kattığı artılar tartışılmaz düzeyde.

Telefonların bu sistemler sayesinde birçok kullanıcı tarafından iPhone 8 modeline göre ilk tercih modeli olacağı da belirtiliyor. Fakat bu durumun getirdiği bazı olumsuz özelliklerde var. Bunlardan en önemlisi tabii ki telefonların fiyatları. Apple’ın tercihleri ve teknolojik değişimleri iPhone X fiyatlarını epey bir yüksek seviyeye getirdi.

iPhone x Uygun Fiyatlı Versiyon Ne Zaman Gelecek?

Telefonun ülkemizde bir de kur farkıyla beraber 7 bin TL gibi rakamları bulan bir fiyatı olduğunu görüyoruz. iPhone X modelinin genel olarak bu kadar yüksek fiyatlara çıkmasından sonra Apple’ın önemli bir adım atacağı iddiası da gündem oldu. Daha önce gelen iddialara göre telefonların daha uygun fiyatlı versiyonlarının satışa çıkabileceği belirtilmişti.

iPhone X

Şimdi ise uygun fiyatlı olarak geleceği belirtilen iPhone X serisi için bazı özellik iddiaları gündeme gelmeye başladı. Henüz Apple’ın doğrulama yapmayı bırakın, ipuçları bile vermediğini görüyoruz. Fakat bunun yanı sıra Apple’a yakın kaynaklardan da gelen bazı bilgiler yok değil. Bun uygun fiyatlı olarak gelecek olan iPhone X modelinde ekran değişimi olabilir.

OLED yerine yine LCD ekran kullanan bir telefon görebiliriz. Bu tercihin ise telefonda 90 dolar gibi bir fiyat farkına neden olacağı iddiaları var. Ayrıca telefonların boyutu konusunda da bazı değişikliklerin yapılma ihtimali var. Tüm bunlar birer iddiadan öteye geçemiyor. iPhone X rakamlarının oldukça yüksek olması nedeniyle yapılacağı düşünülen yeni model girişiminin resmiyet kazanması durumunda konu üzerinde bir daha durmak gerekiyor. Bir diğer yandan Apple’ın satışları görmeden hiçbir adım atmayacağına da kesin gözü ile bakabiliriz. Yeni telefonlar düşünülse bile bunlar iPhone X satışa çıktıktan sonra hazırlanmaya başlanacaktır.

İLGİLİ HABER:  iPhone X Face ID Teknolojisinin Kendi İçinde Koruması Var

İlginizi Çekebilir: iPhone X Animoji Teknolojisi İçin İlginç İddialar Geliyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?