Apple Watch için hazırlanan üçüncü parti uygulamaların büyük çoğunluğunun Apple Watch için sorun yarattığı ortaya çıktı. Wall Street Journal’ın yazarlarından Joanna Stern Apple dünyasında yaşanan son gelişmeleri (Apple Watch, Macbook) değerlendirmek için bir talk programına katıldı.

Yaklaşık iki saat süren programda Stern’in Apple Watch hakkında değerlendirmeleri dikkat çekti. Özellikle üçüncü parti uygulamalarla ilgili değerlendirmelerde bulunan Stern, uygulamaların Apple Watch’un neredeyse tüm enerjisini ve performansını tükettiğini belirtti. Apple’ın baştan beri üçüncü parti uygulama geliştiricilerine yardımcı olduğu, onlarla birlikte hazırlıklar yaptığı biliniyordu. Böyle bir problemin ortaya çıkması Stern’i şaşırtmış ve Apple’ın bu konuda acilen tedbiri adımlar atması gerektiğini belirtmiş.

Aslında böyle bir sorunun yaşanması ciddi anlam da şaşırtıcı. Çünkü Apple Watch’u şuan da dünya üzerinde yüzlerce insan test amaçlı ön sipariş öncesi kullanmaya başladılar ve kullanmayada devam ediyorlar. Konu ile ilgili Apple tarafından bir açıklama yapılabilir. Aslında 24 Nisan’dan itibaren Apple Watch’un teslimatlarına başlanacak ve bu süreçten sonra kullanıcıların yapacağı Apple Watch performans testleri böyle bir sorunun yaşanıp yaşanmadığını kesin olarak netleştirecektir.

İLGİLİ HABER:  Apple’ın Touch Bar İçin E-Ink Özellikli Patenti Ortaya Çıktı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?