Gelecekteki nesillerde belki görebileceğimiz veya belkide sadece hayal ettiğimiz fiziki buton yerine ekranla bütünleşik bir Touch ID. Beklenilen yenilik aslında Sonavation firması tarafından tanıtıldı. Bu teknolojinin çalışma mantığı ise Gorilla Glass’ın Touch ID ile bütünleşik çalışabiliyor olması.

The next web’in raporuna göre Sonavation ultrasonik parmak okuyucu sensörleri 3 boyutlu tarama yapabilme kapasiteyle birlikte Apple’ın iPhone’larda kullanmış olduğu Gorilla Glass ile birlikte çalışabiliyor.

“Sonavation’ın söylediğine göre sensörler parmak izini derinlik ve çıkıntı gibi detaylı tarama sayesinde üç boyutlu parmak izi taraması yapabiliyor. Bu üç boyutlu tarama parmağınız ıslak, kirli veya yağlı bile olsa çalışabildiği söyleniyor. “

Bu yeni teknolojinin elbetteki Apple’la alakası yok. Sonavation ve Apple arasında da bir bağlantı mevcut değil. Sadece bu teknoloji fiziki home butonunun artık eskide kalabileceğine dair başlangıçlar. Geçtiğimiz aylardaki taslak raporlarında Apple’ın da bu tarz bir teknoloji üzerinde çalıştığını zaten biliyoruz.

Konsept Görseli: Martin Hajek for Computer Bild

 

İLGİLİ HABER:  Apple Watch'a İlk Kez Bir Türk Uygulama Yazdı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?