Her ne kadar teknoloji dünyasında ünlülerin fotoğraflarının çalınmasıyla ünlenmiş olsa da iCloud bulut depolama servisi, Apple kullanıcıları için oldukça önemli gerekliliklerden biri olarak değerlendirilebilir. Genelde iPhone akıllı telefonlarının, depolama teknolojisi konusunda en büyük yardımcısı olarak adlandırabileceğimiz iCloud, şimdilerde ise özel bir kampanya haberiyle gündemde.

Bu kez Apple yeni bir Ücretsiz iCloud kampanyasını başlattığını duyurdu. Kampanya, hem kullanıcıları iCloud servisine yönlendirmeye yönelik hem de bu konuda Apple’a gelen aşırı taleplerin karşılamak adına başlatıldı. Peki, Ücretsiz iCloud kampanyası kapsamında kullanıcılara neler sunuluyor?

Ücretsiz iCloud Sürprizi

Mevcut sistemde de Ücretsiz iCloud kullanımı gerçekleştirebiliyordunuz. Burada bir kafa karışıklığına neden olmayalım. Fakat kullananlarında direk aklına geleceği gibi mevcut sistemde sınırlı bir kullanım söz konusu. Apple kimliği olan kullanıcılara sunulan sınırlı alan sadece 5 GB olarak belirlenmişti. Bu 5 GB alanı doldurduğunuz zaman, yeni alan için ücret ödemeniz ve yeni depolama alanı satın almanız gerekiyordu. İşte Apple bu kısımda bir değişiklik yaptığını duyurdu.

Ücretsiz iCloud

Buna göre kullanıcıların 1 ay boyunca 50 GB alanı ücretsiz olarak kullanmaları mümkün olacak. Sadece 1 ay geçerli olmak üzere 50 GB alanı ücretsiz olarak kullanabiliyorsunuz. Fakat 1 ay sonunda bu alanı kullanmaya devam etmek isterseniz, aylık bir ödeme gerçekleştirmeniz gerekiyor. Açıkçası süre uzatması yapmasanız verileriniz siliniyor. Yeni kampanyanın Apple’ı ne kadar öne çıkaracağı tartışılır ancak bu kampanyayla beraber kullanıcıların geniş depolama alanını deneyimlemesi de mümkün olacak.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?