7`den 70’e herkesin kullandığı akıllı cep telefonları, kullanışlı ve eğlenceli oldukları kadar da tehlikeliler. Binlerce lira vererek en iyisini, en güçlüsünü aldığımız bu telefonların kullanımında dikkat etmemiz gereklidir. Her geçen gün yenisinin patladığı, yandığı akıllı telefonların arasına bu sefer de uçakta patlayan İphone 6 katıldı. Telefonun üreticisi olan Apple tarafından konuya ait bir açıklama henüz gelmedi.

 

Geçtiğimiz Perşembe günü Bellingham’dan Hawaii’ye uçuş yapan Anna Crail isimli bir kullanıcının iPhone 6 model  telefonu, uçuş sırasında patladı. Alaska Air havayolu şirketinin uçağında olan bu olay kullanıcının fark etmemesi üzerine daha da büyüdü ve uçakta paniğe yol açtı. Daha sonra telefonun yandığını farkeden uçak görevlileri yangını başarıyla söndürerek olası bir facianın da önüne geçtiler.

   ABD Federal Havacılık İdaresi olayı araştırdığını söylerken Alaska Air ve telefonun üreticisi olan Apple tarafından konuya ait bir açıklama gelmedi. Patlamanın nasıl çıktığına dair bir bilgi yokken uçağa veya yolculara hiçbir şekilde zarar gelmeden güvenli şekilde iniş yapıldı.

EN İYİ KAMERA GALAXY S7 EDGE’DE

 

Kamera tarafında saygın bir yeri bulunan DxOMark, Samsung`un en yeni modeli olan Galaxy S7 Edge’i en iyi kameraya sahip akıllı telefon seçti. Telefon kamera alanında 88 genel skorunu alarak ilk sırada yer aldı.

Samsung`un 2016 da tanıttığı ve kısa zaman önce diğer ülkelerle birlikte ülkemizde de satışa çıkardığı Galaxy S7 ve S7 EDGE modelleri 12 MP` lik OIS destekli ve Britcel teknolojisini kullanan yeni kamera sistemine sahip. Ayrıca Dual Pixel teknolojisini kullanarak dört kata kadar daha hızlı odaklama yapabiliyor.

  Samsung Galaxy S7 ve S7 EDGE`den önce  Sony Xperia Z5`i en iyi kameralı akıllı telefon seçen DxOMark ekibi, Galaxy S7 EDGE modelini denedikten sonra en iyi kameralı akıllı telefon olduğunu kullanıcılara duyurdu. Galaxy S7 EDGE yapılan testlere göre 88 puan alarak listede ilk sıraya yerleşti.  Galaxy S7 EDGE`yi ise Galaxy Note5 ve Xperia Z5 modeli 87 puanla takip etmekte. Daha sonra kamera sırasında  iPhone 6s Plus modelini görüyoruz.

İLGİLİ HABER:  iPhone 6 ve iPhone 6 Plus Ödüllü Çekilişimizin Kazanan İsimleri Belli Oldu

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?