Twittera 140 Saniyelik Video Özelliği

Yazılarda karakter sınırlaması olarak 140 sayını benimseyen Twitter hizmet alanını genişletme kararı alarak artık maksimum uzunluğu 140 saniye olacak olan videolara da bünyesinde ver vermeye hazırlanıyor.

140 sayısında oldukça takıntılı bir tutum sergileyen Twitter yönetimi, yaptığı son geliştirmelerle videoların maksimum saniyesinin 140 olacak şekilde belirledi. Ayrıca bundan sonraki süreçte Twitter’da videoların direk mesaj yoluyla paylaşılmasının da önünün açıldığı detayı da verildi.

İlk başta 140 saniyenin yetersiz kalabileceği gibi bir algı oluşsa da aslında 2 dakika 20 saniyelik bir video kullanıcıların ihtiyaçlarını fazlasıyla karşılayacak gibi duruyor. Özellikle 7 saniyelik kısa videolarla üne kavuşan Vine gibi bir platform örnek olarak elimizde varken. Bu nedenle video süresi konusunda herhangi bir sorun yaşanması beklenmiyor.

Twitter, video paylaşımı konusunda beta testlerine başladığını açıklarken aynı zamanda kullanıcıların para kazanmasını sağlayacak olan bir para kazanma sistemini de dahil etmiş durumda. Yapılan açıklamada  Amplify Open servisi üzerinden Vine ile para kazanılabilmesi temeline dayanan sistem, Twitter’ın video alanında ne kadar kararlı olduğunu ispatlar nitelikte.

Son olarak belirtelim konuyla ilgili yapılan açıklamalarda özel eğitimlerin ve etkinliklerin de sisteme dahil edileceği belirtilirken, Vine’ın yeni genel müdürü Hannah Donovan ve  Twitter’daki İçerik Geliştiriciler İçin Ürün Geliştirme Başkanı Jeremy Rishel tarafından online konferansların gerçekleştirileceği  belirtildi ve bunun hem kullanıcı sayını arttıracağı hem de tanıtımlara destek olacağı ifade edildi.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?