Sosyal medyanın en çok kullanılan uygulamalarından biri olan Twitter, dün itibariyle bir hayli ilginç bir karar imza attı. Aslında son dönemde, yeniden yükseliş yakalamak adına sosyal medya devinin sürekli olarak güncellemeler yayınladığını görmüştük. Fakat son gelen hamle bir güncelleme hamlesi olmadı. Bunun yerine Twitter Mac kullanıcılarını üzecek bir gelişmeye imza attı. Yapılan açıklama sonrasında Mac App Store üzerinden uygulamanın kaldırıldığı açıklandı. Resmi açıklama sonrasında gelen bilgilerle beraber uygulamanın neden mağazadan kaldırıldığı konusunda da detaylar öğrenildi.

Mac App Store Üzerinden Twitter İndirilemeyecek

Yapılan tüm bu açıklamalardan sonra Mac App Store üzerinden Twitter uygulamasını indirmek hayal oldu. Öyle ki resmi mağazadan indirme ve uygulama sayfaları tamamen kaldırıldı. Uygulamanın sayfalarının tamamen kaldırılmasının ardından atılan ikinci adımın ise mevcut kullanıcılar için geçerli olduğu belirtildi.

Uygulamayı şu an kullanmakta olan kullanıcıların da maksimum olarak 30 günlük bir kullanım süreleri kaldığını ekleyelim. 30 gün sonrasında Mac App Store üzerinden indirmiş olduğunuz Twitter uygulamasını kullanmanız mümkün olmayacak.

Mac App Store Twitter

Kararın nedeni konusunda ise bazı bilgilerimiz var. Twitter bunu ilk olarak kullanıcı sayılarından pek memnun olmadığı için yaptığını belirtti. Zaten Mac App Store üzerinden uygulamayı indirip kuran kullanıcı sayısının bir hayli az olduğu belirtiliyor. Bunun dışında benzeri 3.parti uygulamalarının da ana uygulamanın önüne geçtiği açıklaması geldi.

Tüm bunlar üst üste konulduğu zaman, Mac uygulamasında bir başarı elde edilemediğini söyleyebiliriz. Bununda bir sonucu olarak uygulama, mağazadan tamamen kaldırıldı. Resmi açıklama gelmiş olduğu için Mac kullanıcılarını bir kez daha uyaralım. Eğer uygulamayı kullanıyorsanız 30 gün içerisinde düzenlemelerinizi yapın. Web sürüm üzerinden tabii ki kullanım devam edecek.

İlginizi Çekebilir: Apple Watch Yine Birinin Hayatını Kurtardı

İLGİLİ HABER:  AirPods 2 Kutusunda Görüntülendi

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?