Twitter Lite Hakkında Bilinen Tüm Detaylar

0
43

Sosyal medya devlerinden biri olan Twitter son yıllarda oldukça zor dönemler geçiriyor. Rakip sosyal medya uygulamalarının sürekli yükselişte olmasına karşın istediği atağı bir türlü gerçekleştirememesi, bunun yanında uygulamanın sürekli olarak kullanıcı kaybediyor olması Twitter’ın yeni adımlar atmasına neden olmuştu. Eski günlerine geri dönüş yapmak isteyen sosyal medya devinin sürekli olarak attığı yeni adımlar ise uygulamanın yapısını da bir hayli değiştirdi. Uygulama için yayınlanan güncellemeler bir yana dursun Twitter artık kullanım kolaylığı sağlamak için de bazı değişiklikler yaptı. Uygulamanın bu şekilde sunduğu son yenilik ise Twitter Lite uygulaması oldu. Nedir bu Twitter Lite? Daha detaylı bahsedelim.

Twitter Lite Nedir? Ne İşe Yarar?

Twitter Lite doğrudan sosyal medya uygulamasının yayınladığı bir uygulama. Aslında uygulamanın ana uygulamadan neredeyse hiçbir farkı bulunmuyor. Sadece Lite serisinde ana uygulamanın çok daha sıkıştırılmış halini görüyorsunuz. Tema değişiklikleri, uygulamaya yük yapan görseller, veri harcanmasına neden olan detaylar kısacası ana uygulamayı ağırlaştıran hemen hemen her detay uygulamadan kaldırılıyor.

Twitter Lite nedir

Bunun yerine çok daha stabil çok daha mini boyutlara sahip olan Twitter Lite uygulaması sunuluyor. Arayüz tasarımından tutunda veri kullanımına kadar hemen her şeyi temel seviyeye indirilen Lite sayesinde uygulama içerisinde veri kullanım miktarları da %80 oranında düşüş gösteriyor. Yani bu şu demek çok daha hızlı çalışan ve çok daha az internet tüketen bir Twitter uygulaması kullanıyorsunuz. Bunun için görsellik ve benzeri detaylardan ise vazgeçmeniz gerekiyor.

Tasarruf Hangi Seviyede?

Ana uygulama için düşünecek olursak Twitter Lite uygulamasında veri tasarrufu konusunda ekstra çözümler sunuluyor. Uygulama ana seriye göre %30 daha az mobil veri kullanımı yapıyor. Ayrıca resmi uygulamadan farklı olarak akıllı telefonlarda istenen donanım seviyesi de yine %30-40 daha aşağıda bir seviyede oluyor. Buna karşın yine Twitter üzerinden yaptığınız bildirim alma, mesaj gönderme, trendleri takip etme, mesaj ve bildirimleri görüntüleme gibi işlemleri de yerine getirebiliyorsunuz. Ana uygulamadan çok bir fark ortaya çıkmıyor.

Diş beyazlatma

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?