Sosyal medya uygulamaları içerisinde ilk üçte yer alan Twitter, genel kullanım oranlarını arttırmak adına çalışmalar yapmaya devam ediyor. Sosyal medya devi bu konuda ilk adımı genel tema düzenlemeleriyle atmıştı. Genel tema düzenlemeleri için son adım karanlık mod desteği olmuş ve bu destek genel olarak beğeni toplamıştı. Şimdi ise Lights out özelliğinin yayınlandığı duyuruldu.

Lights out Güncellemesi Neler Sunuyor?

Twitter’ın şimdilik sadece iOS sürümü için yayınlanan Lights out özelliği, karanlık modun yeni bir versiyonu olarak gösterilebilir. Lights out özelliği sayesinde kullanıcıların ekranlarını tamamen karanlık temaya çevirmesine izin veriliyor.

Standart karanlık modda sadece temanın beyaz alanlarının siyaha çevrildiğini görüyorduk. Fakat Lights out modunda, mavi olan yerlerde tamamen siyaha çevriliyor. Uygulamanın logosu da dahil olmak üzere tüm temanın siyaha dönüştürüldüğünü görüyorsunuz. Bu özellik, gece kullanımlarında yaşanan göz yorgunluğunun önüne geçecek gibi duruyor.

Lights out Twitter

Bunun dışında enerji tasarrufu avantajının olduğunu da ekleyelim. Tamamen siyah renklerin sunulması, OLED ekranlarda enerji kullanımının bir kademe daha düşürülmesini sağlıyor. iPhone X ve sonrası iPhone XS modellerinde, Twitter kullanımının daha az şarj tüketeceğini söyleyebiliriz. Tabii ki bunun için yeni karanlık modu etkinleştirmeniz gerekiyor.

Etkinleştirme yapmak için çok fazla uğraşmaya gerek yok. Bunun için uygulama içerisinde ayarlar ve gizlilik sekmesine girmeniz ve ardından da ekran ses bölümüne girerek Lights out özelliğini aktif etmeniz gerekiyor. Yeni modun geliştirilmeye devam edeceğini de söyleyebiliriz.

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?