Sosyal medya yarışında var olmayı başaran uygulamalardan biri olarak karşımıza çıkan Twitter, bir dönem girdiği kötü durumun içerisinde yavaş yavaş çıkmaya başladı. Facebook yaşadığı son olaydan sonra bu alanda daha da öne çıkan bir uygulama olarak konuşmaya başladığımız Twitter, bir yandan önemli özelliklerle güncellenirken bir diğer yandan ise sistem iyileştirmeleriyle gündeme geliyor. Tüm bunlar bir yana, uygulamanın yapasını değiştirecek olan yeni bir güncellemenin de yolda olduğunu söylemek gerekiyor. Kısa süre önce ortaya çıkan bilgilere göre Twitter Haberler sistemi devreye girecek. Sistemin işleyişi ve yeni güncellemeden daha detaylı olarak söz edelim.

Twitter Haberler Sistemi Nasıl Çalışacak?

Yeni güncellemenin gelmesinin nedeni, uygulamanın daha önce aldığı sınıflandırma. Daha önce hem iOS işletim sistemi hem de Android işletim sistemi için sosyal medya devinin haber uygulamaları kategorisine alındığını görmüştük. Bu gelişmeden de yola çıkarak Twitter’ın yeni bir sistemin üzerinde çalıştığı belirtiliyor. Yine öncelikle iOS işletim sistemi için yayınlanması beklenen güncellemenin, haber sistemini tamamen değişeceği görülüyor.

Twitter Haberler iOS

Buna göre kullanıcılar artık haber paylaşımı yaptıkları zaman, bu paylaşımlar haberler bölümünde öne çıkanlar olarak gösterilecek. Haberler paylaşımlarında, paylaşımın çerçevesi de direk olarak ortadan kaldırılacak. Yani haber manşeti direk olarak öne çıkmış olacak. Bu şekilde sosyal medya devi haber yönünü belirttiği gibi daha öne taşımayı başarmış olacak.

Yalan Haberlere Karşı Yeni Önlemler

Bunun dışında güncellemenin uygulama içerisinde haber akışını da geliştirmesi bekleniyor. Yeni güncelleme sonrasında yalan haberlerin engellenmesi de daha fazla önem kazanacak. Öyle ki yalan haberlerin önüne geçmek için direk olarak hesap kapatma sisteminin devreye gireceğinden söz ediliyor.

Twitter, böyle bir kullanım ya da yalan haberleri paylaşan hesapları tespit ettiği an, doğrudan bu hesapları askıya alabilecek. Kullanıcılara bu konuda da uyarılar yapılacak. Yalan haberlerin önüne geçip geçmeyeceği konusunda tartışmaları devam eden sistemin, genel kullanıma ne kadar etki edeceğini de zaman gösterecek. Uygulamanın güncellemesi iOS işletim sistemi için çıkar çıkmaz sitemizde yer vereceğiz. Şimdilik Twitter haberler güncellemesi üzerinde çalışmalar devam ediyor.

İLGİLİ HABER:  Apple Watch'un İşlemcisi Samsung'un 28 Nanometre Üretim Sürecine Benzerlik Gösteriyor

Önceki Haber: Apple AR Başlığı Çok İddialı Geliyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?