Twitter iOS Güncellemesi Sonrası Ön Bellek Temizleme Nasıl Yapılır?

0
94
Twitter iOS güncellemesi ön bellek
Twitter iOS güncellemesi ön bellek temizleme işlemi

iOS işletim sistemini kullanan cihazlar içinde en çok kullanılan uygulamalar sosyal medya uygulamaları. Bu uygulamalardan ilk sıralarda yer alanlarından biri olan Twitter geçtiğimiz hafta itibariyle yeni bir güncelleme daha aldı. iOS sürümü için gelen bu güncelleme iPhone depolama sorununa mini çözümler getiriyor.

Yayınlanan güncellemenin ana nedeni zamanla ön bellek dolması nedeniyle iPhone kullanıcılarının uygulamada donma sorunları ile karşı karşıya kalması. Bunun dışında uygulamanın ön bellek birikmesi sorunu nedeniyle iPhone hafızalarını da doldurması yine güncelleme için geçerli nedenlerden bir tanesi. Yayınlanan son sürüm ile beraber ise bu sorun ortadan kalkmış oluyor.

Doğrudan Ön Bellek Temizleme Özelliği

Özellikle 16 GB hafıza miktarına sahip olan cihazlarda kullanıcıların en büyük sorunları olan depolama alanı sorunlarına çözüm oluşturacak olan yeni sistem ile beraber artık kullanıcıların hafıza dolması gibi bir derdi kalmayacak. Aslında sadece Twitter için değil birçok uygulama için bu işlemi iTunes ya da belli başlı programları kullanarak yapabiliyorsunuz fakat bu işlem hem epey zaman alıyor hem de çok kolay yapılabilecek bir işlem değil.

Twitter iOS güncellemesi
Twitter iOS güncellemesi ön bellek temizleme özelliği

Bu nedenle Twitter gibi uygulamalarda bu tarz güncellemeler epey bir etki etmekte. Şimdi gelelim yeni güncelleme sonrasında ön bellek temizleme işleminin nasıl yapılacağına. Aslında bu güncellemeden sonra işlem oldukça kolaylaştırılmış durumda. Fakat yine de belli başlı dikkat etmeniz gereken noktalar yok değil. Ön bellek temizleme işlemi için yapmanız gerekenler ise şöyle;

  • Önce Twitter uygulamasına giriş yapıyorsunuz.
  • Ardından iOS cihazlar için özel olarak gelmiş olan güncellemeyi kullanmak için en alt menüden “ben” seçmesine girmeniz gerekecek.
  • Sonrasında ise ayarlar menüsüne geçiş yapmanız gerekiyor. Bunun için ayarlar butonunu kullanıyoruz.
  • Yine açılan menünün alt kısmında yer alan “veri kullanımı” menüsüne giriş yapıyoruz. Bu kısımda yer alan “saklama alanı” kısmına girip buradan ön bellek temizleme işlemini gerçekleştirebiliyorsunuz. Bu şekilde her seferinde uygulamayı silip yeniden yükleme gibi bir sorununuz kalmamış oluyor.

 

Diş beyazlatma

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?