Twitter CEO’sunun Açıklamasına Göre Twitter ile Apple İşbirliğine Başlıyor

0
FILE - In this June 20, 2012 file photo, Twitter CEO, Dick Costolo, gives a speech at the Cannes Lions 2012, International Advertising Festival in Cannes, southern France. Eager to build the social media company, Latin America has become a strategic market for Twitter. (AP Photo/Lionel Cironneau, File)

Twitter CEO’su Dick Costolo Twitter’ın son mali rapor sonuçlarını açıklarken Twitter ile Apple’ın iOS ve OS X’de bulunan “Spotlight”ı güçlendirmek için işbirliğine gidildiğinden söz etti. Normalde her şeyin aranabildiği Spothlight artık “#” ve “@” sembolleri ile doğrudan Twitter’da bir etiket veya hesabın aranmasını sağlayacak. Ayrıca kullanıcılar herhangi bir arama sonuçlarında Twitter’dan içerikler görebilirler.

spotlight-arama-ozelligi

Spothlight kullanıcıların hızlı bir şekilde kendi Mac’lerinde veya iPhone’larında saklanan belgeleri, fotoğrafları ve diğer her türlü içeriğin aranmasını sağlayan Apple’ın gelişmiş arama platformudur. Bu platforma son güncellemelerle Vikipedi, Bing arama sonuçları ve iTunes içeriği dahil olmak üzere web tabanlı sonuçlar eklenmişti.

Daha önce Apple ile Twitter iOS 5 ve 2011 yılındaki OS X için işbirliği yapmışlar ve sosyal ağ hesaplarının sitem genelinde entegrasyonu için çalışmalar yapmışlardır. Öyle görünüyor ki yakın gelecekte yeni bir işbirliği yapılacak ve yine kullanıcıların işlerini kolaylaştıracak çözümler sunulacak.

Bir Cevap Yazın