tvOS 13 Tanıtıldı – İşte Yenilikler

0
421
tvOS 13

Apple’ın yeni yazılımlarının tanıtımı gerçekleştirildi. Markanın tanıtımını gerçekleştirdiği yazılımlar içerisinde ilk sırada tvOS 13 serisi yer aldı. Apple TV serisinde yer alacak olan yeni tvOS 13 yazılımıyla beraber ne gibi yeniliklerin geldiğine ve yeni yazılım neler sunduğuna bakalım.

tvOS 13 Tüm Yenilikleri ve Özellikleri

tvOS 13 ile Apple’ın kendi TV platformu öne çıkacak. Yeni işletim sistemi sürümüyle beraber Apple’ın kendine özel içeriklerinin yayınlandığını göreceğiz. TV+ uygulamasında yayınlanacak olan bu içeriklere daha kolay ulaşılması ve daha rahat bir kullanım sunulması için uygulamanın güncellendiğini de belirtelim.

tvOS 13

Farklı Kullanıcı Profilleri Ekleme Dönemi

tvOS 13 güncellemesi sonrasında Netflix’e rakip olabilecek yeni bir özellik de kullanıma girmiş oldu. Yeni güncelleme sonrasında artık farklı kullanıcı profilleri ekleme işlemini gerçekleştirmek mümkün hale geldi. Aynı cihaz üzerinden farklı kullanıcıların kendi profillerini yönetmesini sağlayacak sistemin artıları büyük.

tvOS 13

Bunun dışında bir başka yenilik ise TV üzerinden dinlenen şarkılarla alakalı. Apple TV üzerinden dinlenen şarkıların sözlerinin de ekranda görüntülenmesi sağlanacak. Bu da yine artı özellikler arasında gösterilebilir.

Oyun Dönemi

tvOS 13 ile Apple Arcade desteği ön plana çıkacak. Önemli yeniliklerden biri olan söz konusu oyun desteğiyle beraber artık Xbox One S ve PS DualShock 4 desteğinin de kullanıma alındığı açıklandı. Bu sayede oyunları joypad ile oynamak mümkün olacak.

tvOS 13

tvOS 13 Diğer Yenilikler

Bu ana yeniliklerin dışında tvOS 13 için mini düzenlemelerde var. Mesela artık iCloud üzerinden yedekleme yapmak mümkün olacak. Bunun için ekstra bir şey kullanmanıza gerek kalmayacak.

Ek olarak TrueHD Atmos özelliğinin kullanıma girdiğini ve ses kalitesinin arttığını görüyoruz. 4K içeriklerin indirilmesine izin veren yeni sürüm beraberinde 4K YouTube desteğini de getirmekte.

İLGİLİ HABER:  Apple Oyun Piyasasına Göz Kırptı

Apple Watch üzerinden ping atmak, iPhone üzerinden ping atmak gibi ayrıcalıkları bulunan kumandayı bul özelliğinin de kullanıma girdiğini ekleyelim.

Ayrıca uzun süredir beklenen Safari web tarayıcı desteğinin geldiği sürüm de tvOS 13 sürümü oldu. Yeni güncellemenin ne zaman dağıtılacağı konusunda ise kesin bir açıklama yapılmadı. Bu konuda da bir bilgi geldiği zaman yer vereceğiz.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?