tvOS 12 Duyuruldu! Özellikler Neler?

0
303
tvOS 12

WWDC 2018 etkinliğinde Apple yeni yazılımlarını tanıttı. Markanın iOS 12 ve watchOS 5 tanıtımlarından hemen sonra tvOS 12 işletim sistemi yayınlandı. Apple TV için gelecek olan yeni tvOS 12 işletim sisteminden söz edelim.

tvOS 12 Neler Sunuyor?

Yenilenmiş olan tvOS 12 serisiyle beraber Apple TV 4K modeline HDR desteğinin geldiği açıklandı. 4K HDR çözünürlük desteğinden tam olarak yararlanılması için Dolby Atmos desteği de seriye geldi. Ayrıca burada bir sürpriz de verildi. iTunes içeriklerinin 4K sürüme ücretsiz olarak yükseltilebileceği açıklandı. Dolby Atmos ve 4K HDR desteğinden tam olarak yararlanılabilmesi için sunulacak olan iTunes yükseltme sisteminin sınırı olmadığı açıklamalarda yer aldı.

tvOS 12

iTunes üzerinde 4K HDR özel kütüphaneler açılacağı da açıklandı. Amazon ve Netflix videolarının da yine bu kısımda yüksek video kalitesi ile güncellenecek. Yine satın alınan tüm içeriklerin Dolby Atmos’a ücretsiz olarak yükseltileceği de açıklanmış durumda.

Canlı yayın akışlarında da yeni kanalların Apple TV sistemine entegre edildiği açıklanan bilgiler arasında. Burada yeni bir sistemde kullanıcılara sunuldu. Ülkemiz için çok geçerli olmasa da Canal+ sisteminin de abonelikler için sunulduğu açıklandı. Siri ise tüm bu sistemleri çalışabilir olarak yeniden güncellendi. Tüm sistemlere Siri de dahil edilmiş oldu. Kontrol merkezi de yenilenen bölümler arasında yer alıyor. Bu kısımda iPhone üzerinden detaylı kontrol paneli kullanımı yapabileceksiniz.

İlginizi Çekebilir: iOS 12 Tanıtıldı! İşte Merak Edilen Tüm Özellikler

İLGİLİ HABER:  iPhone 6s'in Çıkış Tarihi Sızdırıldı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?