tvOS 12.2.1 Nasıl Yenilikler Getirdi?

0
388
tvOS 12.2.1

Apple son dönemde yazılım güncellemelerine ağırlık vermeye başladı. Şu sıralar markanın iOS 12 işletim sistemi güncellemesi üzerinde çalıştığı biliniyor. iOS 12.2 güncellemesinin hemen sonrasında gelen iOS 12.3 beta sürüm güncellemelerinin de yayına başladığını gördük.

Bir yandan iOS için güncellemelerin yayınlanmaya devam ettiğini görüyoruz ancak diğer yandan da diğer yazılımlar için güncellemeler geliyor. Son olarak Apple TV için tvOS 12.2.1 güncellemesi yayınlandı. Dilerseniz güncellemenin nasıl artılar sunduğuna geçelim.

tvOS 12.2.1 Güncellemesi Neler Getirdi?

tvOS 12.2.1 güncellemesi, genel sistem güncellemeleri olarak değerlendirilebilir. tvOS 12.2 sürümünde bazı hatalar ve güvenlik sorunları vardı. Bu güncellemeyle beraber tvOS 12.2 sürümünde yer alan hatalar ve en önemlisi de güvenlik açıkları kapatıldı. Yayın sırasında donmalara neden olan bazı sorunların giderildiği de açıklandı.

Yani mini bir düzenleme güncellemesinden söz ettiğimizi söylemek yanlış olmayacaktır. Güncellemenin getirdiği farklı bir yenilik ise bulunmuyor. Muhtemelen yenilikler için beta süreci devam eden tvOS 12.3 sürümünün yayınlanmasını beklememiz gerekiyor.

tvOS 12.2.1

tvOS 12.3 sürümüyle beraber merakla beklenen Apple TV uygulamasının yeni yüzü ve Apple TV+ uygulamaları da resmi olarak kullanıma girmiş olacak. Bu nedenle bir sonraki büyük güncellemenin daha önemle beklendiğini söylemek yanlış olmayacaktır. Yeni güncellemeler için gelişmeler gelmeye devam ettikçe paylaşımlara devam edeceğiz.

Yazımızı bitirmeden önce, bir detay hakkında daha bilgi verelim. Bu kez yayınlanan güncelleme bir anda sunulmadı. Yani tüm kullanıcılar güncellemeleri alamadı. Bölge bölge yayınlanan bir güncellemeden söz ediyoruz. Güncellemeyi henüz almayan kullanıcıların belli aralıklarla güncellemeleri kontrol etmelerinde yarar var. Kısa süre içerisinde tüm kullanıcılar için güncellemenin dağıtımı tamamlanacaktır.

İlginizi Çekebilir: Sürpriz 2 iPhone Modeli Gelebilir

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

CEVAP VER

Please enter your comment!

Please enter your name here