Apple, dün itibariyle yeni güncellemelerini yayınladı.  Firma ilk olarak iOS 12.1.1 sürümünü yayına almış olsa da hem MacOS için hem de tvOS için yeni sürümlerde yayınlandı. Dikkat çeken güncellemelerden birisi de tvOS 12.1.1 güncellemesi oldu. Hemen yeni güncellemenin nasıl özellikleri kullanıma sunduğuna ve bu güncellemeyi nasıl yükleyebileceğinize bakalım.

tvOS 12.1.1 Güncellemesi Neler Getiriyor?

tvOS 12.1.1 güncellemesi sonrasında gözle görülür çok öneli bir değişikliğin olduğunu söylemek yanlış olur. Bu güncellemeyle beraber özellikle Apple TV 4K modelinde yaşanan bazı sistemsel sorunların önüne geçildi.

Menülerde yaşanan donma sorunları ve benzeri sorunların tamamen giderildiği açıklandı. Sadece Apple TV 4K modeli için değil, daha eski nesiller için de birçok performans iyileştirmesi yapılmış durumda. Fakat bunların dışında çok önemli bir yenilik söz konusu değil.

tvOS 12.1.1 Güncellemesi Nasıl Yüklenir?

Aslında yeni bir güncelleme geldiği zaman Apple TV size otomatik olarak bir bildirim gösteriyor ve bu bildirimi kullanarak doğrudan güncelleme menüsüne gidebiliyorsunuz. Fakat zaman zaman bildirimi göremeyebilirsiniz ya da güncellemeyi sonradan yüklemek isteyebilirsiniz. Bu gibi bir durumda güncellemeyi yüklemek için yapmanız gereken adımlardan söz edelim.

  • Apple TV giriş ekranı üzerinden “ayarlar” kısmına tıklayın.
  • Buradan ise “Sistem” üzerine tıklayın.

tvOS 12.1.1

  • Daha sonra “Yazılım güncelleme” bölümüne tıklayın.
  • Sonrasında ise “Yazılımı Güncelle” sekmesine tıklamanız gerekecek.

tvOS 12.1.1

  • Açılan pencereden “İndir ve Yükle” demeniz gerekiyor.
  • Şimdi Güncelle dedikten sonra, güncellemeniz başlayacaktır.

Güncellemenin hemen sonrasında Apple TV yeniden başlatılacaktır. Yeniden başlatma sonrasında tvOS 12.1.1 sürümünü kullanıyor olacaksınız.

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?