tvOS 11 Son Sürüm İndirmeye Açıldı

0
83
tvOS 11

iOS 11, watchOS 4 son sürümlerinin yayınlanmasının ardından, Apple TV cihazlarının yeni işletim sistemi olan tvOS 11 sürümü de yayınlandı. Apple TV için yayınlanan son sürüm tvOS 11, Apple 4K TK modeli için önemli değişikliklerde getirdi. Yeni menü, düzenlenmiş olan yeni geçişler ve HDR ile 4K desteği konusunda yapılan düzenlemeler derken, son sürümün kullanıma girdiği resmi olarak açıklandı.

Son sürümün kullanıma girdiğinin açıklanmasıyla beraber tvOS 11 nasıl yükleneceği soru işareti ortaya çıktı. iOS 11 ve watchOS 4 gibi yazılımların nasıl yükleneceği daha net biliniyor fakat tvOS 11 için aynı durum geçerli değil. Bu nedenle Apple TV ürünlerinizi nasıl güncelleyeceğinize bakacağız.

tvOS 11

tvOS 11 Nasıl Yüklenir?

Apple TV cihazlarınızı güncellemek adına yapacağınız işlemler en az iPhone ve Apple Watch güncellemesi kadar basit. Güncelleme için önce ayarlar uygulamasına girerek işleme başlıyorsunuz.

  • Ayarlar menüsünden “Sistem” sekmesine giriş yapılması lazım.
  • Yazılım güncellemeleri ve hemen sonrasında “yazılım güncelleme” yollarını izliyoruz.
  • Bu sırada tvOS yeni güncellemeleri aramaya başlıyor. Yeni güncelleme araması yapıldıktan sonra ekranda tvOS 11 serisini göreceksiniz.
  • Yeni güncellemeyi seçmeniz ve indirme işlemini başlatmak yeterli. Cihaz doğrudan yeni sürüme yükseltilecek.

tvOS 11 güncellemesini yapmak için izlenecek olan yollar bunlarla sınırlı. Oldukça basit işlemlerle Apple TV ürününüzün yükseltmesini gerçekleştirebilirsiniz. Yükseltme sonrasında tüm yeni özelliklerde kullanılabilir hale geliyor. Ayrıca Apple TV 4K ürününü tercih eden kullanıcılar doğrudan bu sürümle karşılaşacaklar. tvOS 11 özelliklerini merak ediyorsanız linki kullanıp tvOS 11 sayfasına gidebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: tvOS 11 Özellikleri

İLGİLİ HABER:  tvOS 12 Duyuruldu! Özellikler Neler?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?