tvOS 11 ile Gelen Müthiş AirPods Özelliği

0
69
tvOS 11

WWDC 2017 etkinliğinden sonra genel olarak iOS 11 işletim sistemi öne çıkmış oldu. iOS 11 işletim sisteminin en çok kullanılan cihazlar olarak bilinen iPad ve iPhone cihazlarında kullanılan işletim sistemi olması, doğal olarak da iOS 11 işletim sisteminin öne çıkmasını sağlıyor. Her ne kadar iOS 11 işletim sistemi bu kadar çok öne çıkıyor olsa da bunun dışında daha birçok yeni işletim sistemi de tanıtıldı.

Bunlardan birisi de tvOS 11 işletim sistemi oldu. Apple TV için sunulan yeni işletim sisteminin üzerinde pek fazla durulmadı. Buna karşın yeni seri işletim sisteminin de kullanım kolaylığı açısından birçok değişiklik sunduğunu da söylemek gerekiyor. tvOS 11 işletim sistemiyle beraber gelen kullanım kolaylıklarından birisi de AirPods kulaklıkları ile alakalı oldu.

AirPods İle Apple TV Direk Eşleşebilecek

Yeni gelen özellik sayesinde artık AirPods ile Apple TV otomatik olarak eşleştirilebilme olanağı elde etmiş durumda. Tabi ki bu sistem şu an için doğrudan çalışmıyor. Öncelikle iPhone telefonunuzdan, AirPods kulaklığınızın eşleşmesini yapmanız gerekiyor.

tvOS 11

Kulaklığın eşleşmesi yapıldıktan sonra ise bu kez iCloud üzerinden iPhone ile Apple TV eşleşmesi yapıyorsunuz. iCloud üzerinden yaptığınız eşleştirme sonrasında, AirPods ile Apple TV otomatik olarak bağlantı kurmuş oluyor. Sistemin doğrudan kullanımı için ise final sürümünü beklemek gerektiği belirtiliyor.

İLGİLİ HABER:  tvOS 11 Son Sürüm İndirmeye Açıldı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?