tvOS 11.2 Sonunda Yayınlandı! Değişiklikler Neler?

0
80

Apple’ın iOS 11 üzerinde çok fazla durması ve genel kullanıcı kitlesinin de MacOS ile iOS kullanan cihazlar üzerinde odaklanmış olması, bazen diğer yazılımların arka planda kalmasına neden oluyor. Bu şekilde Apple’ın geri planda kalan yazılımlarından birisi de tvOS. Apple TV serisinin işletim sistemi olarak bildiğimiz tvOS, tıpkı diğer işletim sistemlerinde olduğu gibi sürekli olarak da güncelleniyor. iOS 11.2 sürümünden sonra tvOS içinde beklenen bir güncellemenin yayınlandığını da ekleyelim. tvOS 11.2 sürümü olarak yayınlanan yeni sürümle beraber gelen değişikliklere geçelim. Bakalım tvOS 11.2 neler getirdi.

tvOS 11.2 İle Gelen Değişimler

İlk değişiklik dinamik olarak sunulan HDR özelliğine ilişkin. Dinamik HDR için artık yeni seçenekler sunuluyor. Bu durum görüntü kalitesinin içeriklere göre en iyi şekilde maksimize edilmesini sağlıyor. Bir nevi modları görüyoruz demek yanlış olmaz. Bu yeni ayarın seçimi de tamamen kullanıcılara kalmış.

tvOS 11.2

Görüntü ve ses ayarları kısmından içeriği eşleyerek, kare oranı seçimi ya da dinamik aralık seçimlerini yapabilecek. Geçelim bir sonraki değişime. tvOS 11.2 sonrasında canlı spor karşılaşmalarını izlemek de mümkün hale geldi. Uygulama içerisine eklenen spor bölümü üzerinden canlı maç yayınları izlenebiliyor. Tabii ki söz konusu sistemde ülkemiz için destek bulunmuyor.

Yani süper ligi izleme gibi bir durum söz konusu değil. Fakat ilerleyen dönemlerde bu bölümün geliştirilebileceğini düşünüyoruz. tvOS 11.2 sonrasında gelen değişiklikler bu şekilde. Güncellemenin bazı ayarlarının sadece 4K Apple TV modeli için geçerli olduğunu ekleyelim. HDR mod ayarları da buna dahil. Güncellemelerin genel olarak iyileştirmeler yaptığını da eklemeden yazımızı bitirmeyelim.

İlginizi Çekebilir: Mac Mini İçin Yolu Sonu Gözüktü

İLGİLİ HABER:  iPhone 12 Kutusundan Çıkacak Tek Aksesuar Görüntülendi

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?