Türkiye’de iPhone XR Fiyatları Düşecek Mi?

2
933
iPhone XR

Apple’ın yeni akıllı telefon modelleri için bekleyiş son buluyor. Birkaç aydır merakla beklenen satışların başlayacağının açıklanmasının ve Apple’ın fiyatları açıklamasının ardından yeni bir merak konusu ortaya çıktı. Bu kez Apple’ın iPhone XR modelinde indirim yapıp yapmayacağı tartışılmaya başlandı. Bunun nedenleriyle beraber Apple’ın indirim tarafına gidip gitmeyeceğinden söz edeceğiz. Son iddialara ve bazı ülkelerde yapılan düzenlemelere göre değerlendirme yapmaya çalışacağız.

iPhone XR Fiyatları Nasıl?

İlk olarak bu modelin fiyatlarından söz etmek gerekiyor. iPhone XR akıllı telefonları yeni serilerin en uygun modelleri olarak duyuruldu. iPhone XS ve iPhone XS Max modellerine göre çok daha uygun fiyatlı bir akıllı telefon sunulması bekleniyordu. İlk açıklanan rakamlarda bu şekilde bir beklenti oluşturmuştu. Fakat yeni akıllı telefonların fiyatlarının açıklanmasının ardından durum biraz değişti. Yeni seri akıllı telefonların ülkemiz fiyatı 7.399 TL olarak açıklandı.

iPhone XR

64 GB depolama alanına sahip olan iPhone XR akıllı telefonlarında öne çıkan bu fiyat, 128 GB depolama alanına sahip olan modellerde ise 7.799 TL olarak karşımıza çıkıyor. Açıkçası fiyatlar oldukça yüksek. 128 GB Samsung Galaxy Note 9 akıllı telefonlarının fiyatı şu an için 6499 TL olarak listeleniyor. Buradan bir kıyaslama yapabilirsiniz.

Fiyatlar Değişecek Mi?

iPhone XR akıllı telefonları için açıklanan Türkiye fiyatları bu şekilde. Gelelim asıl merak edilen kısma. Fiyatlar düşecek mi? Yeni akıllı telefonların fiyatlar kısmında bir düzenleme gitmesi söz konusu olabilir. Bir süredir Apple’ın rakiplerinin gerisinde kaldığı konuşmaları gündeme geliyor. Firmanın yeni akıllı telefonlarının satışını arttırmak adına da özel hamleler yaptığı görülüyor. İlk hamle Japonya’da satılan cihazlar için geldi.

iPhone XR

Firma iPhone XR modelleri için ciddi bir indirim yaptı. Aynı durum ülkemiz için de geçerli olabilir. Tamamen satışlara bağlı bir seyir izlenecek gibi duruyor. iPhone XR satışlarının istenen seviyeye çıkamaması durumunda indirim bekliyoruz. Telefonlar 30 Kasım sonrasında siparişe açılacak. Muhtemelen birkaç hafta sonrasında, duruma göre bir indirim söz konusu olabilir.

İLGİLİ HABER:  iPhone mail üzerinde nasıl arama yapılır?

2 YORUMLAR

  1. 2019 ocak yılına gırdık suankı duruma gore nasıl bı degerlendırme yapacaksınız ındırım olabılırmı olsa ne kadar olur sızce apple x s max larda ındnırımden yararlanırılımı

    • Onat bey mart ayında yeni bir model açıklanırsa Apple fiyat indirimi yapabilir. Diğer türlü ancak doların düşmesi ile bir indirim mümkün. Açıkçası ben seçimden sonra doların fırlayacağını düşünüyorum.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?