TÜRKİYE’DE İLETİŞİM BİR HAFTA ÜCRETSİZ

15 Temmuz 2016 gecesi yaşanan darbe girişimi sonrasında bütün telekomünikasyon şirketleri de ayağa kalktı. Darbe sebebi ile halkın güvenliği için iletişimin sürekliliği adına Türk Telekom bir hafta boyunca ev telefonlarından 3 bin dakika ücretsiz arama yapılabileceğini duyurdu.

Türk Telekom’un ev telefonlarına böyle bir etkinlik başlamışı herkesin hoşuna gitse de mobil hat kullanan vatandaşlarda bir şeyler bekledi. Tabii telekomünikasyon şirketlerinden olan Vodafone, Türk Telekom, Turkcell gibi şirketler onları da düşündü. Darbe dolayısı ile vatandaşlara sunulan hizmetler aşağıdaki gibidir;

1. Mobil hatlı müşteriler için ücretsiz dakika ve ücretsiz internet hizmeti
2. Tüm Türkiye / Türk Telekom internet ağlarına ücretsiz erişim sağyabilmesi
3. Tüm Türkiye / Ankesörlü telefonlardan şehiriçi ve şehirlerarası aramalarda ilk 5 dakika ücretsiz konuşma.
4. Tüm Türkiye / Ev telefonu kullanan müşterilere ücretsiz 3000 dakika konuşma hizmeti.

Halkın güvenliğine ve iletişimine özen gösteren söz konusu iletişim şirketi Pazar günleri de çalışarak halka hizmet verdi. Diğer operatör şirketleri de müşterileri için darbe kampanyasında bulunmuş olsa da en büyük hizmetin Türk Telekom tarafından verildiğinin altını çizmekte fayda var.  Aynı zamanda hain saldırıyı önlemek için karşı çıkan vatandaş ve polislerimiz arasında şehit olanlar için de baş sağlığı dilediler.

 

 

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?