Türkiye’de Garantisi Olan iPhone X Modelleri Hangileri

21
türkiye garanti iphone x modelleri

iPhone X Türkiye satışı geçtiğimiz günlerde başladı. Türkiye’de iPhone X’in 64 GB’lık modeli 6.099 TL, 256 GB’lık modeli ise 6.899 TL fiyat ile satılıyor. Yurtdışında, özellikle ABD’de ise vergiler bu kadar yüksek olmadığı için iPhone X’i çok daha uygun fiyata satın almak mümkün. Ancak yurtdışından iPhone alırken dikkat edilmesi gereken önemli detaylar mevcut. Bunlardan biri de, yurtdışından satın alınacak iPhone X modelinin, Türkiye’de garanti kapsamında olup olmadığını öğrenmek. Ayrıca sim kilidi olan modelleri yalnızca geçerli ülkede kullanabilirsiniz. Peki Türkiye’de garantisi olan iPhone X modelleri hangileri?

Türkiye’de garantisi geçerli olan ve teknik servisi desteği olan iPhone X modelleri aşağıda yer almaktadır.

Türkiye’de satışa sunulan iPhone X’lerin model numarası A1901. Bu model SİM kilitsiz olarak satılıyor ve dilediğiniz operatörün SİM kartını takarak kullanabilirsiniz.

ABD’den ya da diğer ülkelerden satın almayı düşündüğünüz iPhone X’in model numarasını kontrol ederken de, A1903 ve A1965 ibarelerine dikkat etmelisiniz. Bu modeller de SİM kilitsiz ancak farklı bir ülkeye özel üretildikleri için belirli bir süre  (genelde 120 gün) sonra Türkiye’de kayıt ettirmezseniz kullanıma kapanacaklardır. Bu nedenle yasal süre içinde pasaportunuza işletmeniz ya da E-Devlet kanalıyla IMEI kaydı yaptırmanız gerekmektedir.

iPhone X’in A1865 modeli ise ABD için üretilmiştir ama Türkiye’de GSM operatörlerinin SİM kartları ile kullanılabilirler. (Düzeltme için Nuri bey’e teşekkürler)Benzer şekilde iPhone X’in A1902 modeli ise Japonya pazarı için üretilmiştir ve yalnızca bu ülkede kullanılabilir.

Apple Türkiye ‘den aldığımız bilgilere göre, tabloda yer alan iPhone X modellerinin garantisi Türkiye’de geçerli.

Türkiye’de garantisi olan iPhone X modelleri

Türkiye’de garantisi olmayan iPhone X modelleri

A1901 A1865 (GSM/CDMA)
A1903 (SİM kilitsiz olanı satın alınmalı) A1902 (Japan)
A1965 (SİM kilitsiz olanı satın alınmalı)  

Türkiye’de garantisi olan iPhone X modelleri için, Apple yetkili servislerinden her türlü teknik servis desteği alabilirsiniz.

Türkiye’de garantisi olmayan iPhone X modelleri içinse, telefonu satın aldığınız veya ilgili modelin garantisinin geçerli olduğu herhangi bir Avrupa ülkesinde bulunan Apple yetkili servisinden teknik destek alabilirsiniz.

Tabii ikinci bir alternatif olarak, garanti kapsamındaki arızalar da dahil, tüm sorunlarınız için özel servislerden ücreti karşılığında destek alabilirsiniz.

iPhone model numarası nasıl öğrenilir?

iPhone model numarası, iPhone’un arkasındaki küçük metinde “Model AXXXX” şeklinde yer almaktadır.

iPhone X  ile ilgili yaşadığınız garanti ve teknik destek sorunlarını yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Ayrıca şu konuyu da mutlaka okuyun:

Yurtdışından getirilen telefonların pasaport kayıt işlemleri ve diğer işlemler

İlginizi Çekebilir: Türkiye’de Garantisi Olan iPhone 8 ve iPhone 8 Plus Modelleri Hangileri

[bsa_pro_ad_space id=4]

21 YORUMLAR

  1. Gerekli bir bilgi. Teşekkürler. Benim de bir arkadaşım yurtdışından iPhone X getirecek bana. Şimdi bu modellerden birisini getirsin söyleyim de..

  2. Merhaba bir arkadaşa abd den iphone X aldırttık model a1865 geldi birini açtık kullanıyoruz buradaki konuyu görünce diğerini açmadık açsak kullanabilirmiyiz vodafone ,turkcell ve ttkom hatlar ile acaba yoksa gerimi yollamalıyız. Kullanılıyor ama garantisi mi olmuyor anladığım kadarıyla ?

  3. Sanırım bir yanlış anlaşılma var telefonumun model numarası a1865 ve Amerika dan alındı ama bunu sim kilitsiz Türkiye de ki operatörler ile kullanabiliyorum. Sadece garanti konusunda garanti vermiyor bu seriye apple. Apple müşteri hizmetleri ile görüştüğüm de de Türkiye de bu serinin garantiye dahil olmadığını ama bir problem ile karşılaştığım da ellerinden geleni yapacaklarını söylediler. Fakat böyle bir sıkıntı yaşayacağımı düşünmüyorum senelerdir bir çok serisini kullanmama rağmen apple da donanımsal bir sorun ile karşılaşmadım hiç.

  4. Yukarıda ki yazınızdan edit yapıyorum şu bölümü (iPhone X’in A1865 modeli ise ABD için üretilmiştir ve ABD dışındaki GSM operatörlerinin SİM kartları ile kullanılamazlar. ) Bunun için söyledim ben Türkiye de bu seriyi kullanıyorum Fatih bey bu yanlışı düzeltebilmek için yazdım garantisi olmadığını bende söyledim zaten de bu seride unlock olarak kullanılabiliyor bileğinize.

  5. ABD’den alınacak iPhone 6s ve iPhone 7 modellerinden hangileri Türkiye’de garanti kapsamına alınıyor? Mart ayında çıkan haberlere göre komple bu garanti hakkı iptal olmuş.

    • Mehmet bey şu an sorun yok. Belirli model numaralarının garantisi geçerlidir. Yine de kafanıza takılan şeyleri direkt Apple müşteri hizmetlerine sorabilirsiniz:
      Apple müşteri hizmetler: 0216 282 15 11

BU KONUDA SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ?

Please enter your comment!
Please enter your name here