Türkiye’de Garantisi Olan iPhone 8 ve iPhone 8 Plus Modelleri Hangileri

19
iphone 8 ve 8 plus türkiye garantili modeller

ABD’den ya da başka bir ülkeden satın alacağınız iPhone 8 veya iPhone 8 Plus’ın garantisinin, Türkiye’de geçerli olup olmadığını bilmeniz çok önemlidir. Aksi takdirde, telefonu kullanamama ya da en küçük bir arıza veya hasarda cebinizden yüzlerce lira çıkmasıyla karşı karşıya kalabilirsiniz. Büyük bir hevesle ve Türkiye’deki fiyatlara göre çok daha ucuza satın aldığınız yeni iPhone’unuzla sorun yaşamamak için aşağıda yer alan Türkiye’de garantisi olan iPhone 8 ve iPhone 8 Plus modelleri listesini mutlaka kontrol etmelisiniz.

Öncelikle Türkiye’de garantisi olmayan bir model alırsanız neler yaşayabileceğinize değinelim.

 • SİM kilidi olan bir model aldıysanız, cihazı Türkiye’deki GSM operatörlerinin SİM kartıyla kullanamazsınız.
 • Herhangi bir teknik sorun yaşadığınızda, Türkiye’deki Apple yetkili servisinden teknik destek alamazsınız.
 • Cihazınızda oluşan arıza nedeniyle özel servislere yüzlerce lira ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Bu nedenler göz önüne alındığında, garantisi geçerli olan iPhone 8 ve iPhone 8 Plus modelleri arasından tercih yapmanın ne kadar önemli olduğu ortaya çıkıyor.

iPhone 8 ve iPhone 8 Plus hakkında bilgi alabileceğimiz en sağlam bilgi kaynağı olan Apple Türkiye ile iletişim kurduk ve Türkiye’de garantisi olan iPhone 8 modelleri hangileri öğrendik. Ayrıca garantisi geçerli olmayan modelleri de bilgi olarak size sunmak istedik.

  Türkiye’de garantisi olan modeller Türkiye’de garantisi olmayan modeller
iPhone 8 A1905 A1863 (GSM / CDMA)

A1906

iPhone 8 Plus A1897 A1864 (GSM / CDMA)

A1898

iPhone model numarası nasıl öğrenilir?

iPhone model numarası, iPhone’un arkasındaki küçük metinde “Model AXXXX” şeklinde yer almaktadır.

iPhone 8 veya iPhone 8 Plus ile ilgili yaşadığınız garanti ve teknik destek sorunlarını yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Türkiye’de Garantisi Olan iPhone X Modelleri Hangileri

ÜCRETSİZ ABONE OLABİLİRSİNİZ.

19 YORUMLAR

 1. üstad selamlar,
  dubaiden iphone 8 plus aldım bir mağazadan. türkiyeye geldim cihaz sim kilidli çıktı. adamlara ulaştık 7 iş günü içinde açılacak falan dediler ama 10 gün oldu açılan bişi yok. varmıdır bir önerin.

 2. GÜRCİSTANDAN IPHONE 8 ALMAYI DUSUNUYORUM ANCAK RESMI OLARAK GLOBAL GARANTISINI KALDIRDIKARI SOYLENIYOR BU BİLGİ KESIN DOGRUMUDUR VE DIYELIMKI ALDIM CIHAZZ ARIZALANIRSA NEREDE GARANTI KAPSAMINDA YAPTIRABILIYORUM

 3. Merhaba fatih bey

  Yurtdışından iphone 8 A1863 model tel geldi. Turkcell hattım ile sorunsuz kullanıyorum. Benim anladığım garanti yok ama kullanım açısından da bir sorun yok doğru mu?

 4. 2 yıl boyunca genpa garantiden hizmet alabileceğimi söylüyorlar. O zaman sadece Apple Türkiye garantisi olanı mı almalı mıyım? Çünkü genpa 150 tl daha pahalı.

 5. Merhaba arkadaşım bana amerikadan iphone 8 alacak modeli a1905 mi olması gerekiyor türkiyede kullanılabilen ve garantisi 1 yıl olan model bumu ?

BU KONUDA SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ?

Please enter your comment!

Please enter your name here