iPhone XS Max

Türkiye’de hangi iPhone XS / XS Max modellerinin garantisinin geçerli olduğunu soran bir ziyaretçimiz Amerika’dan alacağı iPhone Xs / Xs Max için bu soruyu sormuştu. Bu yazımızda biz de bu konuya değinmeye karar verdik.

Model numarası neden önemli?

1000 dolar vererek aldığınız bir iPhone XS veya XS Max telefonun garantisinin Türkiye’de geçerli olmadığını öğrenmek birçok kişi için şok edici bir durum. Arızalı olan telefonunuzu Türkiye’de bulunan Apple yetkili servislerinde tamir ettiremediğiniz gibi, özel servislerde de tamir ettirmekte sorun yaşayabilirsiniz. Çünkü özel servislerin de ellerinde Türkiye’de satılan modellere ait malzemeler bulunur. Apple ise politikası gereği, her ülke için modemlerinde farklı malzemeler kullanır.

Örneğin; Amerika’dan aldığınız bir iPhone XS / XS Max model numarasının garantisinin Türkiye’de geçerli olmadığını varsayalım. Cihazınızda şebeke ile ilgili bir problem yaşadınız. Bu sorunla yetkili servisler ilgilenmeyecektir. Çünkü o modelin garantisi burada geçmiyor. Özel servise götürdüğünüzde de;

 • Orjinal parça kullanmayacak
 • Hatta ellerinde o malzeme olma ihtimali de oldukça düşük olacaktır.

Türkiye’de garantisi geçerli olan iPhone XS, iPhone XS Max modelleri

Şimdiye kadar hiç yaşamadığımız ilginç bir durumla karşı karşıyayız. Apple her yeni modelin LTE band değerlerini ülke ülke sitesinde yayınlar. Türkiyeyi de birçok Avrupa ve Orta doğu ülkesi ile aynı kategoriye yerleştirir. Ancak iPhone XS ve iPhone XS Max için Apple Türkiye’ye bu listede şimdilik yer vermedi. Apple’ın bu modelleri burada satmayacağı gibi bir kuşku uyanıyor insanda. Ama açıkçası buna ihtimal veremiyoruz. Türkiye gibi büyük bir pazara Apple’ın en iyi modelleriyle girmeyeceğini düşünmek istemiyoruz.

Aşağıdaki iPhone XS ve XS Max modellerinin Türkiye’de garantisi büyük ihtimalle geçerli olacak. (Türkiye’de satılırsa modelleri bunlar olacak)

 • iPhone XS
 • Model A2097
 • iPhone XS Max
 • Model A2101

Yukarıdaki modellerin Türkiye’de garantisi olduğu kesinleşti. AppleUzmanı.net bu model nımaralarını Apple Türkiye’den neredeyse 3 ay önce açıkladı.

Hangi iPhone XS ve XS Max modellerinin garantisi Türkiye’de geçerli değil?

Aşağıda ki model numaralarındaki XS ve XS Max telefonların garantisi kesinlikle Türkiye’de geçerli değildir:

— — Amerika ve Kanada’da satılan aşağıdaki iPhone XS / XS Modellerinin Türkiye’de garantisi geçerli değildir:

 • iPhone XS
 • Model A1920 (GSM)
 • Model A1920 (CDMA)
 • iPhone XS Max
 • Model A1921 (GSM)
 • Model A1921 (CDMA)

— Japonya’da satılan aşağıdaki iPhone XS / XS Modellerinin Türkiye’de garantisi geçerli değildir:

 • iPhone XS
 • Model A2098
 • iPhone XS Max
 • Model A2102

— — Çin’de satılan aşağıdaki iPhone XS / XS Modellerinin Türkiye’de garantisi geçerli değildir:

 • iPhone XS
 • Model A2100
 • iPhone XS Max
 • Model A2104

— Honkong’da satılan aşağıdaki iPhone XS / XS Modellerinin Türkiye’de garantisi geçerli değildir:

 • iPhone XS
 • Model A1920
 • iPhone XS Max
 • Model A2104

iPhone XS ve iPhone XS Max henüz yeni tanıtıldı. Aceleniz varsa önerdiğimiz modellerden satın alın. Aceleniz yoksa biraz daha bekleyin. Apple, listesini güncellediğinde biz de yazımızı güncelleyeceğiz.

Güncelleme: Apple Amerika’da sadece A1920 modelini satışa sunmuş gibi görünüyor. (iPhone XS Max) Türkiye’de garantisi geçerli olan modelin Amerika mağazalarında bulunamadığına şahit oluyoruz. Avrupa’da ise sorun yok. Avrupa’da satılan modellerin Türkiye’de 1 yıl garantisi var.

Ayrıca bakınız:

Türkiye’de garantisi geçerli olan iPhone XR modelleri

Merak ettiklerinizi konu altındaki yorum kısmından sorabilirsiniz.

79 YORUMLAR

 1. Merhaba Fatih bey, i Phone Xs max; Amerika’dan simfree 1921 model nolu için ekran resmî paylaşmışlar Apple servis destek içeriği ile ilgili bir yıl garantili olduğunu gösteren.. Bu sizce doğru mudur? Bunun yanında bir bilgi daha, yanlışsam düzeltirseniz sevinirim, Apple Türkiye resmî sitesinde teknik bilgiler kısmında xs max- 1921 model numarası ile gösteriliyor… Bu bilgiler doğrultusunda Almanya’dan 2101 mi, malum daha ucuza gelecek Amerika’dan 1921 mi almalıyım?

  • Merhaba. Model no’lar daha doğrulanmadı. Belki APple müşteri hizmetlerini ararsanız bilgi verebilirler. AMa sanmıyorum şu an onların da bildiğini. Türkiye hala lte listesinde yok. Onun komşuları iPhone XS
   Model A2097, iPhone XS Max:Model A2101 ile listede. Belki bu modeller bize hiç gelmeyecek. Gelirse de model numaraları bu olacak. Ama bu bilgi %99. Kesin bir şey demek imkansız.

 2. Merhaba,
  Amerika’dan iPhone xs max A1921 modeli at&t hatlı fakat unlocked bir telefon aldım. (Apple çalışanlarının söylediği kadarıyla) bu telefonun Türkiye’de garantisi olmadığını biliyorum fakat sorunsuzca Turkcell ile kullanabilir miyim? Şimdiden teşekkürler.

 3. Yanı yanlış anlamayın ama bu isler bilgi ile değil tecrübe ile oluyor. Bilgi diyorsunuz da bilgiyi denediniz mi yada nasıl öğrendiniz ? 27 Eylül’de 1921 modeli aldım geldim, sim free değil at&t modelini alıp full price ödedim. Catir catir kullanıyorum bırakın artık bu Amerika cihazları safsatalarını

  • Çok özel konularda bilgi vermemeye çalışıyoruz. Ama şimdi simlocked bir cihazı Türkiye’de vodafone, turkcell ile gevey vb.. birşeyler olmadan kullanamazsınız. Bu yüzden satın alacağınız zaman sim free almalısınız. iPhone XS, XR LTE bantlarını APple ısrarla Türkiye için açıklamıyor. Bu ne demek bunun üzerinde düşünmek lazım? Yaşadığınız burada sim kilitli cihazı kullanabilme durumunun bununla bağlantısı var mı buna bakmak lazım.

 4. Merhabalar, Suudi Arabistan’dan iphone xs 64 gb getirtmeyi düşünüyorum, acaba garanti kapsamında olacak modeller kesinleşti mi, bir de suudi arabistan için özel bir durum söz konusu mu? Şimdiden teşekkürler.

 5. Merhabalar, Suudi Arabistan’dan iphone xs max getirtmeyi düşünüyorum, acaba Türkiye garanti kapsamında olacak modeller kesinleşti mi, bir de suudi arabistan için özel bir durum söz konusu mu? Şimdiden teşekkürler.

 6. Özellikle A1921 USA modeli alacağım. Çünkü TR’de garantisi geçen modellerde AB ses sınırı var. En büyük zevkim müzik dinlemek. Dolayısıyla Usa modeli benim için daha uygun.

 7. Merhaba 26 Kasım 2018’de Dubai’den bana ve eşime xs ve xs max iphone telefon aldık with facetime A1920 ve A1921 her ikiside apple seri no kontrol ettiğimde 1 yıl garanti kapsamında gösteriyor bir sıkıntı gözükmemekte hala dubai ülke sınırlarında olduğum için hattımı 27 Kasım 2018 denemek için taktığımda Vodafone Türkiye olarak okumakta bu demek oluyor ki sim free kafa karışımına lütfen sebebiyet vermeyin..

 8. A1921 Model Iphone Xs Max hediye geldi. Söylediğinize göre bu telefonun burda garantisi yok. Peki herhangi bir servis durumunda Apple Store yada Pupa Bilişim ücretli olarak ilgilenir mi ? O yönden bir sıkıntı var mıdır ?

  • Kesin bir şey yok henüz. Apple müşteri hizmetleri bu soruya net yanıt verebilir. Eğer TR’de garantisi geçmezse özel servisler ilgilenir. Bahsettiğiniz yerlerin normalde bakmaması lazım ama bakıyorlar diye biliyorum.

 9. Hayırlı Günler ben XS MAX alacağımda kafam çok karıştı facetimelı,simfree,1 yıl uluslar arası garanti, bunlar kafamı karıştırdı yardımcı olurmusunuz hangş modeli almalıyım facetimelı ve garantili model için bide simfree ne demek? teşekkürler

  • Facetime bazı arap ülkelerinde satılan telefonlarda olmuyor. Satıcıya sorarsannız olup olmaığını söylüyorlar. Simfree demek istediğiniz operatörle kullanabiliyorsunuz demek. Diğer türlü sadece belirli operatörlerle kullanabilirsiniz. XS MAx için Apple sitesinde hangi modellerin TR’de garantili olacağını henüz paylaşmadı. Ama konuda bahsettiğimiz modeller şimdiye kadar TR ile aynı modelleri olan ülkelere ait numaralar. Kesin bilgi için Apple müşteri hizmetlerini arayınız.

 10. selamlar
  Amerikadan XS A2097 olan modeli aldığımızda bunun trde garantisi 1 yıl mı oluyor?
  Aynı cihaz trde alınsaydı garantisi 2 yıl mı olacaktı? Şimdiden teşekkürler

 11. En son Türkiyede satılan model numarası bile olsa yurtdışından alınan hiçbir iphone’un garanti kapsamında olmadığını açıklamıştı apple. Bu konuda geri adımmı atıldı?

 12. Merhaba Fatih bey
  Amerikada cihazlara verilen garanti süresi ne kadar acaba? yani 1.5 sene sonra bir sıkıntımız oldu oraya giden birine verip garantiden yararlandırabilirmiyiz yoksa ordada 1 senemi cihaz garantisi?

 13. Merhaba, Amerika da mağaza ve online satışlarda A1921 modeli var normalde. A2101 modelini bulmak zor, nasıl satın alınabileceği hakkında bir fikriniz var mı? Bir arkadaşım mağazaya gidip özel sipariş vermen gerekiyor demişti ama net değil bilgi. Bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim. Teşekkürler.

 14. Merhabalar iyi günler bi sorum olucaktı abden alınan xsmax modeli simfree olucak 1 yıl türkiye garantisi olması için A2101 modelimi olması gerekiyor

 15. Merhaba Fatih bey,
  İş arkadaşım Amerika’dan iphone XS aldı. Model numarası da A1920, bizzat baktım. Ayrıca apple tr garanti sorgulama sitesinden bakınca 1 yıllık garantisi var gözüküyor. Yukarıdaki yazınızda kesinlikle garantisi geçmeyen model olarak yazmıştınız A1920 için. Benim kaçırdığım bir şey mi var acaba?

  • Merhaba Fatih bey. Konuyu birkaç ay önce hazırlamıştık. A1920 Amerika için özel üretilen model olarak görünüyor. Yarın Apple’ı arayıp teyit ettirirsek konuyu değiştirebiliriz dediğiniz gibi. Bilgilendirme için teşekkür ederiz.

  • Fatih Bey;
   arkadaşınızın Amerika dan aldığı A1920 model telefonu hala çalışıyor mu? Kapanma gibi bir problemi falan oldu mu çok acil bilgi verebilir misiniz?

 16. malesef abd’den xs’in a2097 nolu modelini almak mümkün değil. Bugün apple store’a uğradım 1920’den başka model yok. Müşteri hizmetlerini aradığımda da herhangi bir şekilde 2097’nin siparişinin verilemeyeceğini belirttiler.

 17. RUSYA federasyonundan İPhone XS MAX 256 GB çift sim kartlı MODEL:A2104 cihaz almak istiyorum.Türkiye de garantisi olup olmadığı hakkında bilgilendirirseniz sevinirim.
  Teşekkürler

 18. Fatih bey merhaba. Amerikadan alınan XS Max için avrupada birkaç ülkenin teknik destek verdiği söylendi. Hangi ülkeler olduğu konusunda bilginiz var mı?

 19. Merhaba Fatih Bey

  Kırgızistan’dan iphone xs almayı düşünüyorum.

  Satıcılara sorduğumda model numarası ve simfree olup olmadığını direkt söylerler mi ya da kendim nasıl öğrenebilirim kutuyu açmadan?

 20. Merhaba Avustralya’dan ıphone xsmax alacağım garantisi Türkiye de geçerli midir? Kaç yıl garantisi oluyor? Sizce Avustralya apple’dan mı almak mantıklı yoksa Avustralya’da Costco’da 70,-aud daha ucuz ordan almak mı?

 21. Fatih bey merhaba,
  Amerikadan iphone xs veya x almayı düşünüyorum, neye dikkat etmeliyim iki model için de bilgindirme yaparmısınız hangi model kodları ile almalıyım.

 22. Merhaba
  Nisan ayında amerikaya gideceğim.
  Iphone xs 256gb hangi modelini almalıyım?
  Ve nereden almalıyım? Tecrübelerinize göre yardımcı olursanız sevinirim.

 23. Fatih Bey, bu faydali bilgiler icin oncelikle tesekkur etmek isterim size.Amerikadan alacagimiz bir iphone icin model numarasina dikkat etmemiz gerekiyor! yazinizda A2097 olarak belirtmissiniz, fakat bu modelin Amerikada satista olmadigi konusunda bilgiler oldugunu yazmissiniz dogru mu anladim acaba? birinci sorum buydu. ikinci sorum ise velevki bulduk Turkiyede 2 yil mi gecerli garantisi?

  • Arda bey yazının yazıldığı tarihteki bilgilerimize göre yazıyı yazdık. Bu konuda yeni bir araştırma yapmadım açıkçası. Diğer sorunuza gelince yurtdışından alınan cihazların garantisi 1 yıldır.

 24. merhaba ben isviçreden iphone xs aldım A2097 MODEL olanından apple ı aradım konuştum onlar telefonun türkiyede garantisi olmadığını söylediler bu ve bunun gibi sitelere bakarak inanarak aldık ama galiba yanlış yaptık

 25. he bu arada apple türkiyede olan servislerin hiçbiri bakmıyor hatta telefonu yurt dışına kendim göndermem gerekiyormuş? acaba bunu apple mı yanlış biliyor yoksa siz mi yardımcı olursanız??

 26. amerika dan XS almayı düşünüyorum:
  modeli: A2097
  facetime çalışır mı
  garantisi türkiyede geçerli mi
  telefon belirli bir süre sonra kapanır mı
  apple da bire bir bilgi alıyormusunuz
  net bilgi olması açısından soruyorum

 27. FATİH BEY; Amerika dan XS alacağım ama A2097 model Amerika da yok. Amerika da A1920 modeli var. A1920 modelini alsam Türkiye de sorunsuz bir şekilde kullanabilir miyim? Telefon kendini kilitler mi veya facetimeda bir sorun olur mu? Garantisi Türkiye de 1 yıllık geçerli olur mu? Yukarıdaki yorumlarda okudum Amerika dan A1920 XS almışlar Türkiye de garantiyi sorgulamışlar 1 yıllık garantisi gözüküyormuş telefonun. Bana çok acil bu konu hakkında bilgi verebilir misiniz?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?