Türk Telekom Siri İle Lira Gönderimi Sistemini Duyurdu

0
52

Siri sesli komutları son 1 yıldır beklenmedik şekilde geliştirilmeye başlandı. İlk olarak Siri ile Apple Pay sisteminin öne çıkması ardından ise bazı bankaların sadece Siri kullanarak ödeme yapmaya izin vermesi gibi özellikler, sanal asistanı tam anlamıyla bir asistan haline getirdi.

Tüm bu gelişmeler ise ülkemizde çok geçerlilik görmüyor. Özellikle mobil ödeme kısmında platform desteğinin bulunmaması Siri ile servis kullanımının önüne geçiyor. Buna rağmen her geçen gün ülkemiz firmalarının da bu alana yatırım yaptığını görmekteyiz. Bu firmaların sonuncusu Türk Telekom oldu. Firma dün yaptığı duyuruyla beraber Siri üzerinden Lira gönderme sistemini kullanıma aldıklarını açıkladı.

Türk Telekom Siri İle Nasıl Lira Gönderiliyor?

Türk Telekom tarafından yapılan duyuru sonrasında, sistemin nasıl çalışacağına ilişkin merak edilen her şey açıklandı. Tabii ki önce kullanıcıların Türk Telekom müşterisi olması gerekiyor. Ardından ise Türk Telekom Online İşlemler uygulamasını indirip, istenen bilgilerle beraber uygulamanızı kullanılabilir duruma getiriyorsunuz.

Türk Telekom Online İşlemler

Hemen sonrasında yapmanız gereken tek bir şey var. Siri’ye sesli komut ile lira göndermek istediğiniz kişiyi ve göndermek istediğiniz lira miktarını söylemek yeterli olacaktır. Sesli komut ile lira gönderimi sistemi bu kadar kolay bir şekilde çalışacak. Güvenlik konusunda tercih edilecek bir sistem mi? Yorum yapmak zor olacak. Fakat bu tür servislerin ve desteklerin ülkemizde de artıyor olması, sevindirici bir haber olarak değerlendirilebilir.

Türk Telekom Online İşlemler Uygulama Linki

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?