Türk Telekom e-SIM Kullanıma Sunuldu – Ücretli mi?

0
4970
Türk Telekom e-SIM

Türk Telekom e-SIM, teknolojisi için ilk haber geçtiğimiz haftalarda verilmişti. Vodafone arkasından açıklama yapan Türk Telekom, yakın zamanda böyle bir desteği açıklayacaklarını belirtmişti. Bu açıklamanın üzerinden çok uzun bir zaman geçmemişti ki beklenen haber geldi.

Bugün yapılan duyuru sonrasında yeni teknolojinin kullanıma alındığı söylendi. Şimdi merak edilen çok soru var. Bu soruların neler olduğuna bakalım ve yeni teknolojinin artılarından söz edelim.

İlginizi Çekebilir: WhatsApp, 2021 Yılında Hangi Telefonları Desteklemeyecek?

Türk Telekom e-SIM Ücretsiz Olacak

Önemli bir dönüşüm olarak gösterilebilecek olan e-SIM desteği, Türkiye için de ilk oldu. Bu alanda yerli teknolojinin sunulmasıyla beraber Türkiye, tamamen yerli üretimle e-SIM sunan dördüncü ülke olmayı da başardı.

İşin kullanıcılar tarafına geçtiğimiz zaman ise bu teknolojinin yaygınlaşması için her türlü avantajın sunulacağını görüyoruz. Başta ücret konusunda büyük bir avantaj olacak. Öyle ki e-SIM teknolojisine geçmek isteyen Türk Telekom kullanıcılarından herhangi bir ücret alınmayacak.

Eğer Türk Telekom müşterisi değilseniz ve yine Türk Telekom’a geçerek bu teknolojiyi kullanmak istiyorsanız o zaman da ücret ödemenize gerek kalmayacak.

Türk Telekom e-SIM

Tamamen ücretsiz olarak kullanılacak teknolojinin tek kötü yanı ise sadece destekli olan cihazlarda kullanılacak olması. e-SIM özelliği her akıllı telefon tarafından desteklenmiyor. e-SIM özelliğini destekleyen modeller genelde amiral gemisi akıllı telefon modelleri.

iPhone için bakacak olursak, iPhone’un yaygın modellerinde bu özelliğin desteklendiği biliniyor. Fakat Android kısmında çok fazla cihaz yok. Destek veren cihazların sayısının artmasını ve yaygın bir şekilde bu teknolojinin kullanılması zaman alacaktır.

Bu süreç içerisinde e-SIM için yeni atılımların da geldiğini görebiliriz. Bakalım Türk Telekom e-SIM özelliği sonunda nerelere kadar ulaşacak? Şimdilik sadece bir başlangıç yapılmış gibi gözüküyor. Yeni teknoloji nasıl yaygınlaşacak göreceğiz.

İLGİLİ HABER:  10.5 inç iPad İçin Yepyeni Reklam Filmleri

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?