Türk Tasarımcının iPhone 12 Pro Max Konsepti

0
434
iPhone 12 Pro Max

iPhone 12 Pro Max akıllı telefonlarının çıkış tarihine aylar var. Fakat telefonlar için yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Muhtemelen çıkış tarihi gelene kadar, yeni akıllı telefonların özelliklerine ilişkin çok daha fazla bilgi paylaşılmış olacak. Paylaşılan bilgiler ışığında sürekli olarak yeni modeller için yeni detaylar da gelmeye devam ediyor. Son olarak iPhone 12 Pro Max akıllı telefonları için hazırlanmış bir konsept tasarım paylaşıldı.

Paylaşılan konsept tasarımının Hasan Kaymak isimli bir Türk tasarımcı tarafından hazırlanıldığını da ekleyelim. Telefonun donanım özellikleri konusunda da bilgilerin verildiği konsept videosunda, özellikle tasarımın nasıl olacağı kısmında detaylara yer veriliyor.

iPhone 12 Pro Max Tasarımı Nasıl Olacak?

Yeni akıllı telefonlar için hazırlanan konsept videosunda en çok dikkat çeken tabii ki telefonların çerçevesiz tasarımı. Ekran kısmında herhangi bir çentik alanı bulunmadığı bu videoda da öne çıkıyor. Daha önce paylaştığımız konsept videolarında da genelde çerçevesiz ekran tasarımı üzerinde durulduğunu görmüştük.

Aynı durumun bu konsept videosunda da karşımıza çıktığını görüyoruz. Yeni akıllı telefonların arka kısımda ise kare şeklinde bir kamera alanının kullanıldığını görmek mümkün olacak. Arka kısımda kullanılacak olan kare şeklinde kamera alanında 3 ana arka kamera kullanılacak. Bunun dışında bir de 3D ToF sensörünün sunulduğunu göreceğiz.

Konsept videosunda dikkat çeken detaylar bu yönde. Kameraların yetenekleri konusunda bir bilgiye yer verilmemiş ancak videoda telefonun 8 GB RAM kullanacağı ve A14 işlemcileri ile geleceği vurgulanıyor. Zaten beklentiler de bu yönde. Telefonların A14 işlemcilerine sahip olması ve en az 8 GB RAM ile gelmesi söz konusu olacak.

Konsept videosunda dikkat çeken bu özelliklerin ne kadarının gerçeği yansıtacağı ise bir başka soru işareti. Henüz bu konuda da bilgiler paylaşılmadı. iPhone 12 serisi hakkında yeni bilgiler çıktıkça, konsept videolarının ne kadar doğru özellikleri yansıttığını göreceğiz. Özellikle şu an için çerçevesiz bir tasarım görüp görmeyeceğimizi merakla bekliyoruz.

İLGİLİ HABER:  iOS 13 Hangi Cihazlara Geliyor? Resmi Bilgi

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?