Türk Genç Apple’ın Yeni Reklam Yüzü Oldu

0
402
Mustafa Mert Topal

Apple, reklam politikaları gereği hazırladığı reklam filmlerinde dikkat çeken yüzlere yer veriyor. Tek bir yıldızla çalışmak yerine ilgi çekici ifadeye sahip olan yeni yetenekler keşfedilmeye çalışılıyor. Yeni çekilecek reklam filmi için de öyle yapıldı ve yeni bir reklam yüzü arayışına girildi. Marka bu kez aradığı yeteneği ise Türkiye’de buldu. Trabzon’da lise okuyan Mustafa Mert Topal, Apple’ın yeni reklam yüzü oldu.

İlginizi Çekebilir: Adobe Illustrator, Apple M1 İşlemcisi için Güncelleme Almaya Başladı

Mustafa Mert Topal, Çekimler için ABD’ye Gidecek

Elde edilen bilgilere göre genç isim Apple’ın Şubat ayı içerisinde açmış olduğu ilanlara başvuruda bulundu. Başvuru sonrasında milyonlarca kişi arasından seçilen isim, Apple’ın davetini de almayı başarmış. 4 aylık bir süre boyunca ABD’de kalacağı öğrenilen genç, Apple Park Visitor Center içerisindeki reklam çekimlerine katılacak.

Mustafa Mert Topal

17 yaşındaki Trabzonlu genç isim 20 Nisan tarihinde de ABD’ye gitmeye hazırlanıyor.

Konu hakkında açıklamalarda da bulunan Mustafa Mert Topal, şu ifadelere yer vererek olayın nasıl geliştiğini anlattı.

“Arkadaşlarım arasında sürekli konuşuyorduk manken olma, oyuncu olma hayallerimizi. Onlarda sürekli bazı yerlere başvuru yapmamı söylüyorlardı. Bir gün yine böyle bir sohbetin ardından Apple’ın böyle bir ilan açtığını gördüm. ‘Neden olmasın’ dedim kendi kendime. Ve başvuru yaptım. Sonrasında olumlu bir şekilde döndüler bana. Çok şaşırdım. Yazışmalar başladı. İngilizce yazışmalar yapılıyordu, çeviri ile yazışmalara karşılık veriyordum. Daha sonra internet üzerinden birkaç mülakata girdim. Kabul edildiğimi ve Amerika’ya gelmem gerektiğini söylediler. Durumu aileme ilettiğimde inanamadılar. Sonra yazışmaları onlara gösterdiğimde çok şaşırdılar. Bu bir fırsat. İyi bir ücret karşılığında gideceğim. 20 Nisan tarihinde yolculuğumuz başlıyor. 4 aylık bir süre orada kalacağım. Çekimlerin ardından Trabzon’a geri döneceğim. Kazandığım ücretle birlikte ben ve 3 kardeşimin eğitimine harcayıp babamla birlikte yatırım yapacağız”

İLGİLİ HABER:  iOS 14'te Uyarıya Neden Olan Instagram Kamera Hatası Bulundu

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?