iPhone X akıllı telefonlarının satışı ülkemizde de başladı. Artık hemen hemen tüm ülkelerde satışa çıkan yeni seri akıllı telefonların, satışlarının da oldukça iyi gittiği belirtiliyor. Genel olarak satış rakamlarının da üst seviyeleri izlediği belirtilen akıllı telefonları satın alırken kullanıcıların dikkat etmesi gereken önemli detaylar var. Öyle ki iPhone X akıllı telefonlarında alacağınız her model aynı donanımlara sahip değil. Apple tarafından da doğrulanan bilgilere bakacak olursak, iPhone X satın almak isteyen kullanıcıları memnun etmeyecek bir gelişme söz konusu. Öyle ki telefonların bir serisinde Apple’ın çatışma içerisinde olduğu Qualcomm LTE modemleri var. Fakat diğer serilerde Intel LTE modemleri var.

iPhone X LTE Hızları Farklı

Aynı durumu iPhone 7 akıllı telefonlarında da yaşamıştık. Yine Apple bazı modellerde Intel kullanmış ve bazı modellerde de Qualcomm kullanmıştı. Benzeri bir durum bu seri içinde geçerli oldu. Fakat bu kez kullanıcıların canını sıkacak olan durum hakkında da bir açıklama var. Öncelikle hangi modellerde hangi donanımların olduğundan söz edelim.

iPhone X

iPhone X A1865 model numarasıyla satışa çıkan telefonların Qualcomm donanımına sahip olduğunu görüyoruz. Bu seri çok daha hızlı bağlantılar sunabiliyor. Intel’in modemlerine göre çok daha başarılı bir seri sunulduğunu görüyoruz. ABD, Çin, Hindistan gibi ülkelerde bu model satışa çıkmış durumda. Bir diğer seri ise iPhone X A1901 serisi.

Bu seride de Intel donanımlarının kullanıldığı belirtiliyor. Tabii ki Intel donanımları biraz daha yavaş donanımlar. Her ne kadar Qualcomm arasındaki savaşı devam etse de iPhone X akıllı telefonlarında da Qualcomm modemi kullanmayı tercih eden Apple ise bu kez farklı bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamalarda çok büyük bir fark olmadığı ve iPhone 7 serisinde olduğu gibi bir durumun söz konusu olmadığı belirtiliyor. Tabii ki en iyi sonuçlar kullanım testlerinde ortaya çıkacaktır.

İLGİLİ HABER:  iOS 14.1 Herkes için Yayında - İşte Tüm Yenilikler

İlginizi Çekebilir: iOS 11.2 Final Sürümüyle Gelen Tüm Yenilikler

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?