Tüm iPhone 13 Modelleri 120 Hz LTPO Ekranla Gelmeyecek

0
157
120 Hz LTPO

iPhone 13 hakkında sızıntılar yoğunlaştı. Telefonlar hakkında sadece söylemler yok. Bunun yanında söz konusu akıllı telefonlar için bazı belgeler ve resimler de gelmeye başladı. En son bu modellerde yer alacak olan, daha doğrusu sunulacak olan tasarım yapısı konusunda bilgi vermiştik. Şimdi de telefonlarda yer alacağı söylenen 120 Hz LTPO ekranlar konusunda bilgi geldi.

Bu kez bilgileri veren isim ise daha önce iPhone 12 modellerinde kullanılacak olan ekranı bilen, Ross Young oldu. Bu sefer ekran konusunda verilen bilgiler ise pek memnun etmeyecek.

İlginizi Çekebilir: iPhone 13 Pro Max CAD Çizimleri Sızdırıldı

120 Hz LTPO Ekran Sadece Pro Modellerde Olacak

Ross Young tarafından gelen bilgilere göre Apple tüm modellerde yeni ekran sistemlerine geçiş yapmayacak. Özellikle temel modelde çok büyük değişiklikler beklenmiyor.

120 Hz LTPO ekran sistemi adı verilen ekranın, sadece Pro akıllı telefonlarında kullanılacağı söylendi. Bu demek oluyor ki sadece Pro ve Pro Max modellerinde yeni ekran teknolojisi bulunacak.

Yeni ekran teknolojisi 120 Hz yenileme hızına sahip olacağından aslında aranan bir teknoloji. Fakat dediğimiz gibi şimdilik sadece Pro modelinde bu ayrıcalık olacak. Mini ya da temel modelde böyle bir ayrıcalık olmayacak.

Ayrıca ekranlarda LTPO tercihinin yapılmış olması, enerji konusunda da telefonların daha iyi enerji tüketimine sahip olması anlamına geliyor. Görünen o ki temel model ile beraber Mini modeli de bu ayrıcalıklardan mahrum kalacak.

120 Hz LTPO

En azından şöyle bir iyi haber olmuş olabilir ki yeni Pro modelleri temel modellere göre daha farklı telefonlar olacak. Yani fiyat farkına değer adımlar atılmış olacak. Biraz bardağın dolu tarafına bakma durumu oldu ama bunun başka bir ayrıcalığı yok.

Muhtemelen Pro akıllı telefonlarında böyle bir ekran kullanılması, akıllı telefonların fiyatını da arttıracak. Bu da Pro modeller ile temel modeller arasındaki makasın biraz daha açılması anlamına geliyor.

İLGİLİ HABER:  Apple Watch'a Hidrojen, Sıvı Nitrojen ve 50 Kalibre Mermi ile Yapılan Yeni İlginç Testler

Elbette ki işin doğrusunu Apple söyleyecek. En azından ekran konusunda bir değişiklik olmasını bekliyoruz. Bakalım nasıl bir değişim göreceğiz. Değişim artık şart oldu orası kesin.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?