Touch Bar İçin Yeni Güncelleme Geldi

0
52
Touch Bar yeni güncelleme

Apple bir bir işletim sistemleri için yeni sürümler yayınlamaya başladı. İlk olarak uzun süredir konuşulan iOS işletim sisteminin yeni sürümü iOS 10.2 güncellemesi yayınladı. Apple’ın mobil işletim sistemleri için yayınladığı yeni güncellemeden sonra ise Apple’ın bir sonraki güncelleme adımı ise bilgisayarları için yeni güncelleme olmuştu. Bu kez mac OS 10.12.2 sürümünü de piyasaya süren marka güncelleme furyasına devam etme kararı aldı. Zira teknoloji devinin bundan sonraki güncellemesi ise yine MacBook bilgisayarları için oldu. Bu kez ise yeni serinin en beğenilen özelliklerinden biri olan Touch Bar bölümünde yenlikler yapıldı.

Touch Bar İçin Özel Güncelleme

Apple’ın en büyük değişikliklerinden biri olan Touch Bar dokunmatik paneli ile beraber Apple’ın kullanımında bir hayli değişimler yaşanmıştı. Artık video oynatma, müzik oynatma, emoji desenleri seçme, mesaj tamamlama gibi birçok özelliği bulunan dokunmatik barın en büyük ayrıcalığı ise 3.parti uygulamalara da destek vereceğinin açıklanması olmuştu. Zira Apple’ın yaptığı bu açıklamadan sonra marka için geliştiriciler birçok yeni uygulamada yayınlamaya başlamıştı. Öyle ki efsane oyun serilerinden biri olan DOOM bile Touch Bar üzerinde çalıştırılmıştı.

Touch Bar

Son olarak Touch Bar üzerinde piyano uygulaması yapıldığı ve piyano kullanılması gündem olmuştu. Tüm bunlarla beraber Apple’ın bir yandan da dokunmatik bar için 3.parti uygulama desteğini de arttırmaya başlayacağı da açıklanmıştı. Yeni güncelleme ile beraber ise yine uygulama desteklerinin artığı da açıklandı.

Bu Kez Adobe Desteği Geldi

Yayınlanan son güncelleme ile beraber Touch Bar sistemine bu kez Adobe uygulamasının desteği geldi. Adobe Photoshop için yayınlanan güncelleme ile beraber artık Touch Bar üzerinden Adobe kullanımı da gerçekleştirilebilecek.

Resim düzenlemelerinizde resimleri düzenleme bunun yanında video düzenleme gibi işlemleri yapabilmenizi sağlayacak olan yeni güncelleme ile bunun dışında resimler ve videolar arasında geçişte yapabileceksiniz. Uygulamayı çok daha işlevsel hale getirecek olan güncelleme ile beraber Apple’ın bundan sonra özellikler büyük uygulamalar için Touch Bar desteğini de artıracağını da belirtelim.

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

CEVAP VER

Please enter your comment!

Please enter your name here