Günümüzde teknoloji firmaları, dünyanın en çok kazanan firmaları arasına girmeyi başarmış durumda. Milyarlarca dolar cirolara sahip olan birçok firma var. En zenginler listelerine baktığımız zaman da genelde bu firmaların sahiplerinin başrolde olduğunu anlıyoruz. Bill Gates, Jeff Bezos gibi isimlerin başı çektiği listelerde yer almasa bile bulunduğu konumdan dolayı mini bir servete sahip olan isimlerden birisi de Tim Cook.

Şu an Apple’ın lideri konumunda olan ünlü ismin, her sene servetine servet kattığı biliniyor. Apple’daki büyüme oranına ve hisse değerlerine göre Tim Cook’un kazanacağı ücretler de değişiyor. Bloomberg haberine göre bu sene ise Apple’ın CEO’su rekor bir ödeme alacak. Böylece ünlü isim servetini katlayacak.

Tim Cook’un Serveti 1 Milyar Doları Geçti

Yapılan açıklamaya göre Apple’ın hisselerinde 560.000 biriminde artış gerçekleşti. Yani yıllık olarak belirlenen hedefler tutturuldu. Bu da Apple’ın CEO’sunun ekstra olarak ödeme alması demek. Bu rakamlara göre ek ödeme miktarı ise 100 milyon dolar olarak açıklandı.

Bu sadece ünlü yöneticinin yıl için alacağı ücret. Asıl servete gelince çok daha büyük bir rakamla karşı karşıya kalıyoruz. Tüm servet değerlendirildiğinde Tim Cook’un 1 milyar doların üzerinde net servetinin olduğu açıklandı.

Tim Cook

59 yaşında olan ünlü yönetici, elde etmiş olduğu rekor gelir konusunda da açıklama yaptı. 100 milyon dolarlık ödemenin alınmasından sonra Tim Cook bu paranın büyük bir kısmını hayır işlerinde kullanacak. Yardım kuruluşlarını destekleyeceği ve kendi hayırseverlik projeleri için yatırımlar yapacağını söyleyen ünlü isim, servetine servet katmaya da devam edecek gibi gözüküyor.

Öyle ki 10 senedir firmada olan Tim Cook, başa geçtiği günden beridir Apple’ın büyümesi devam ediyor. Geldiği son noktada Apple’ın ünlü CEO’ya borcu oldukça fazla. Bu süreçte Tim Cook’un bir servet kazanması da çok normal.

İLGİLİ HABER:  iPhone PUBG Mobil Nasıl İndirilir?

Tabii ki bir yandan da şunu hatırlatalım ki Apple ile Tim Cook arasındaki sözleşme yakın zamanda doluyor. Beklenti yeniden sözleşme imzalanması ama bir sürpriz de olabilir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?