Tim Cook’un Bahsettiği Vazgeçilmez iPhone 7 Özelliği Ne Olabilir ?

8
546

Apple’ın bu yıl Eylül ayında tanıtacağı iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modelleri hakkında Tim Cook geçtiğimiz gün katıldığı televizyon programında oldukça iddialı konuştu. Apple CEO’su Cook, “iPhone 7 bugüne kadar hiç fark etmediğiniz ancak çok ihtiyacınız olan bir özellik ile gelecek” demesi üzerinde iPhone 7’ye büyük bir merak uyandırmayı başarmış oldu. Bizde Apple Uzmanı ekibi olarak bugüne kadar iPhone 7 hakkında sızdırılan tüm bilgileri bir araya derledik ve bu özelliklerden hangisi iPhone 7’yi vazgeçilmez kılabilir bunu tartışacağız.

iPhone 7’nin Sahip Olacağı Muhtemel Özellikler – Sızıntılar

iphone 7 çift kamera

iPhone 7 Çift Kameraya Sahip Olacak

iPhone 7 hakkındaki en büyük iddialardan birisi bu. iPhone 7 Plus modelinin arkada çift kameraya sahip olması bekleniyor. Böylece videoların kalitesinin daha da arttırılabileceğinden bahsediliyor. Hatta iPhone 7’nin kamerasının adeta insan gözü gibi çalışıp iki farklı karenin bir araya getirilmesi ile yüksek çözünürlüklü fotoğrafların elde edilebileceği de gelen sızıntılar arasında.

Peki, iPhone 7 çift kamera ile gelse, bu onu vazgeçilmez kılar mı ? Açıkçası pek sanmıyorum. Bugün Apple’ın güçlü rakipleri de oldukça iyi kamera performansı sunuyor. Dolayısıyla kamera açısından bir iyileştirmenin iPhone 7’yi vazgeçilmez kılabileceğini sanmıyorum.

iPhone 7 256 GB Hafıza Kapasitesi ile Gelecek

iPhone 7’nin 256 GB Dahili hafıza kapasitesine sahip olacağı da gelen sızıntılar arasında. Tabi ki kullanıcıların daha çok depolama alanına ihtiyaç duyması oldukça doğal ancak, 256 GB depolama alanı iPhone 7’yi vazgeçilmez kılmayacaktır.

Daha İyi Batarya Performansı

iPhone 7’nin iPhone 6S modellerine göre batarya konusunda bir adım daha önde olacağı da gelen sızıntılar arasında. Ancak batarya süresi ne kadar uzarsa uzasın, ki diyelim ki iPhone 7’nin şarjı 1 tam gün bile sürse bu onu vazgeçilmez kılmayacaktır. Sadece batarya süresi nedeniyle kimsenin iPhone 7’yi satın alacağını düşünmüyorum.

İLGİLİ HABER:  iPhone 7 ile Birlikte Tanışacağımız EarPods Lightning

Daha İnce Tasarım

iPhone 7’nin iPhone 6S modeline göre 1mm kadar daha ince olacağı konuşuluyor. Tasarım konusunda ise iPhone 6S ile neredeyse aynı görünüme sahip olması bekleniyor. Peki, iPhone 7’nin 1mm kadar incelmesi onu vazgeçilmez kılar mı ? Bence tabi ki hayır.

iphone 7 kablosuz kulaklık

Kablosuz Kulaklıklar

iPhone 7’de kablosuz kulaklıklar ile karşılaşacağımıza dair bazı sızıntılar vardı. Hatta bu sızıntılardan sonra da Apple kablosuz kulaklıkların patentini aldı. Peki, bugüne kadar kablolu kulaklıklar ile yaşadığınız sıkıntıları da göz önünde bulundurursanız iPhone 7’nin kablosuz kulakları ne kadar cazip gelebilir ? Bence bugüne kadar gelen sızıntılar arasında iPhone 7’yi vazgeçilmez kılabilecek en mantıklı özelliklerden birisi kablosuz kulaklıklar. Ama yeterli mi ? Tartışılır.

Suya Dayanıklılık

Aslında bu konuda konuşmak bile istemiyorum, çünkü Samsung Galaxy S7 modelinde gayet suya dayanıklı bir ürün yapıldı. Apple’ın suya dayanıklılığı bize vazgeçilmez bir özellik gibi sunması hiç mantıklı gelmiyor.

Kablosuz Şarj Özelliği

iPhone 7’nin kablosuz şarj özelliğine sahip olacağı konusunda da bazı sızıntılar vardı. Ancak bu sızıntıların çokta gerçekçi olmadığını söylemek gerek. Peki, diyelim ki Apple iPhone 7’de kablosuz şarj özelliği sundu. Bu onu vazgeçilmez kılabilir mi ? Neden olmasın.

Smart Konnektör

iPhone 7‘nin daha önce iPad Pro modelinde karşılaştığımız smart konnektöre sahip olacağına dair de gayet güçlü sızıntılar bulunuyor. Ancak bu smart konnektörü iPhone 7’de ne için kullanabileceğimize dair henüz bir bilgi bulunmuyor. Dolayısıyla smart konnektörün iPhone 7’de olması onu vazgeçilmez kılar mı, ben pek sanmıyorum.

Sizce Hangi Özellik iPhone 7’yi Vazgeçilmez Kılar ?

Burada bazı şeyleri atlamış olabilirim, benim aklıma gelmeyen ve sizin eklemek istediğiniz ne varsa yorum kısmından gönderebilirsiniz. Böylece Tim Cook’un iPhone 7’yi vazgeçilmez kılacak özellikten neyi kastettiğini bulabiliriz.

8 YORUMLAR

 1. Mesela projeksiyon olarak kullanabilme ve telefonun arka kisminin orjinal kapakla tumlesik gunes enerji paneliyle sarj makinalarina gerek kalmadan sarj edilebilmesi ozelligi vazgecilmez yapabilir. Bence tabi.

 2. Bence;
  1- Gece Görüş. Geceleri Çekim Yapmanızı Ve ÖnünüzüGörmeye Olanak Sağlayabailir.
  2-Termal. Ortamın Kac Derece Olacağını Gösterebilir.

  3–ve final- Uçak Çelik Gövde. Tabii Ki Mineral Cam. Düşmeye Karşı Dayanıklılığı Maksimuma Çıkarabilir. .)

 3. Ben hızlı şarj olduğu kanaatindeyim.
  Sonuçta adam “bi tek iphone’da olacak,başka telefonların sahip olmadığı yepyeni bişi olacak” falan gibi bi iddiası yok.
  iPhone7’nin en önemli alıcı kitlesi eski iPhone sahipleri olduğuna göre, en çok eski iphone sahiplerinin muzdarip olduğu sorunun çözülmesi, en çok sevindiren şey olacaktır ki bence tabi ki “10 dakika şarja tak,3 saat kullan” gibi bir slogan bile Tim Cook’un vaadini yerine getirir

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?