Apple’ın en yetkili ismi olan Tim Cook, geçtiğimiz günlerde verdiği bir röportaj ile gündem oldu ve iPhone yavaşlatma olayına son noktayı koydu. Bu açıklamaların etkisi henüz geçmemişken Tim Cook yeni bir açıklama daha yaptı. Bu kez ise genel olarak teknoloji dünyasıyla ilgili bazı açıklamalar yapıldı. Tim Cook tarafından yapılan bu açıklamalarda yine gündem olacak gibi duruyor. Hem sosyal medya hem de kodlama dilleri konusunda açıklamalar yapan ünlü ismin açıklamalarına geçelim.

Tim Cook Sosyal Medya Konusunda Ne Dedi?

Ünlü isim açıklamaları “herkes kod yazabilir” programı kapsamında yaptı. Apple’ın eğitimlerinin başladığı Harrow Üniversitesi’nde yeni projeyi kontrol ederken yaptığı konuşmada sosyal medya ve kodlama dillerine değinen ünlü isim, sosyal medya için gelen soruya;

“Çocuğum yok ama yeğenim var ve ona birtakım sınırlamalar getirdim. İzin vermediğim bazı şeyler var. Onun sosyal medyada olmasını istemiyorum” ifadelerini kullandı. Ünlü isim sosyal medyaya ne kadar mesafeli olduğunu böylelikle ortaya koymuş oldu. Bunun dışında kodlama projesi içinde sorular alan ünlü isim kodlama için gelen sorulara da ilginç bir yanıt verdi.

Tim Cook

“Eğer bir seçim yapmak zorundaysanız; bence kodlama dili öğrenmek, yabancı bir dil öğrenmekten daha önemli. Bu görüşüme karşı gelen bir sürü insan var, biliyorum. Ama kodlama, evrensel bir dildir. 7 milyar insanla iletişime geçebileceğiniz bir dil.” İfadelerini kullanan Tim Cook, yazılım geliştirme konusuna da ne kadar önem verdiğini göstermiş oldu. Apple’ın stratejileri konusunda da sinyallerin bulunduğu açıklamalar, uzun vadede çok konuşulacak gibi duruyor.

Ünlü ismin bu açıklamaları sonrasında kodlama eğitimleri içinde bir detay daha paylaşıldığını da ekleyelim. Bu detaylara göre Apple dünya genelinde kodlama eğitimlerini daha da geliştirecek. Özellikle okul dönemleri için bu eğitimlerin giderek yaygınlaştırılması ve Apple’ın iOS geliştiricilerinin sayısının artırılmasının planlandığını biliyoruz. Bakalım gelişmeler neler olacak?

İLGİLİ HABER:  Yeni iPhone Modelleri Yeni Renk Seçenekleriyle Geliyor

İlginizi Çekebilir: iPhone X Üretimi Durdurulabilir

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?