Tim Cook, Dünyanın En Etkili 100 İsmi Arasında

0
749

Amerikan Time dergisi her yıl dünyanın en etkili 100 ismini açıklıyor. Ve bu 100 isim dünyanın çok iyi bildiği siyasetçiler, yöneticiler, bilim adamları, yazarlar gibi etkili kişiler arasında seçiliyor. Bu yıl o 100 isim arasında Apple dünyasından dikkat çeken bir isim yer aldı: Tim Cook. 2012 yılı dünyanın en etkili 100 ismi arasında Steve Jobs yer almıştı ve çok değil sadece bir yıl aranın ardından listeye yine Apple’ın tepesindeki isim girmiş oldu.

Tim Cook’un listeye dahil edilmesine Gürcistan Demokratik Kongre üyesi John Lewis’ın hakkında söyledikleri etkili oldu. John Lewis yaptığı açıklamada;tim-cook-time-dergisi

Tim Cook, Apple’ın genç kurucularından Steve Jobs tarafından göreve getirildi ve bu kolay olmadı. Yüksek cesaret ve kendine
xyakışanı yapmak için Tim yüksek karlılık ve daha fazla sosyal sorumluluk planları ile Apple’ı yükseltti. O dünyada işi için neler yapabileceği için yeni standartlar getiriyor. Tim’in, bireylerin tercih haklarına yaptığı destek şüphesiz eşitlik ve LGBTT haklarını doğrudan kucaklamak değil ama onun sözleri ve eylemleri değişimi savunuyor. Yenilenebilir enerji onun taahhüdü ve gezegenimiz için küçük bir temizlik ve henüz doğmamış nesiller için biraz daha yaşanılabilir dünya anlamına geliyor.

Her şeyden önce o, el ele olunarak bütünlüğü ve karlılık göstermiştir. Tim yine dünyanın şimdiye kadar gördüğü en yenilikçi ürünleri tanıttı.(…)

Tim Cook “Cesur Bir Yenilikçi” olarak Time dergisi tarafından gösteriliyor ve Apple dünyası da onu bu yönü ile çok seviyor. En basit örnek iPhone 6 ve iPhone 6 Plus örneği ile görülebilir. Steve Jobs’ın bile reddettiği büyük ekranlı iPhone düşüncesini elinin tersi ile itip 4.7 ve 5.5 inç ekrana sahip iPhone’lar ile gerçek başarıyı yakalayan Tim Cook aslında ne kadar cesur bir yenilikçi olduğunu göstermişti.

İLGİLİ HABER:  iPhone Bağlantı Sorunları ve Çözüm Yolları

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?