Tim Cook, Apple Watch’un Türkiye’de Ne Zaman Satışa Sunulacağını Açıkladı

1
1075

Daha önce Apple içindeki kaynaklardan gelen bir rapora dayalı olarak Apple Watch’un 8 Mayıs’ta Türkiye’nin de içinde bulunduğu ikinci dalga ülkelerde satışa sunulabileceğini belirtmiştik. Bugün yapılan, 2015 yılı mali ikinci çeyrek görüşmeleri sırasında Tim Cook Apple Watch’la ilgili merak edilen çoğu şeye açıklık getirdi.

Cook, Apple Watch Sport ve Apple Watch modellerinin popüler olduğunu belirtti ve Apple Watch için geliştirilen uygulamaların 3.500’ü geçtiğini ekledi. Tim Cook özel olarak Apple Watch’un ikinci dalga ülkelerde satışa sunulacağına dair bir açıklama yapmasada, başlangıçta planlanan tarihe göre daha fazla müşteriye Apple Watch teslimatını gerçekleştirdiklerini belirtti. Bunun mutluluk verici olduğunu sözlerine ekleyen Cook, Apple Watch’un satışına başlandığı 9 ülke dışında diğer ülkelerde satışa başlanabilmesi için çalışmalara devam ettiklerini ve bunun Haziran ayını bulabileceğini sözlerine ekledi.

Türkiye’de ki Apple Watch meraklılarının ona ulaşabilmesi için zannediyoruz ki biraz daha beklemesi gerekecek. Ancak Cook’un bu açıklamasının temelinde Apple Watch’un tedariğindeki sorunlar ve üretiminde zorluklar yatıyor. Hali hazırda ön sipariş sonrasında halen Apple Watch’unu teslim almayı bekleyen binlerce insan varken, yakın bir tarihte Apple Watch’un 9 ülkeye ek olarak pek çok ülkede de satışa sunulması zannediyoruz ki mantıksız olmakla birlikte satıştaki organizasyon eksikliğini arttırıcı olacaktı. Apple’da bunu düşünerek daha tedbirli davranmaya çalıştığını düşünebilirsiniz ki öyle.

İLGİLİ HABER:  Telegram ile Apple Arasında Kriz

1 YORUM

  1. Geç olması belkide daha iyi olabilir takip ettiğimiz kadarı ile çizilmez denen appele watchın biraz daha gelişmesi gerekebilir bu iyleştirmelerin yapıldığı appele watch saatlerin Türkiyeye gelmesi biz kullanıclar açısından çok daha mantıklı ve doğru olur.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?