Tim Cook AirPods İçin Beklenen Açıklamayı Yaptı

0
33

Bu sene Apple’ın en büyük değişimleri gerçekleştirdiği teknolojilerinden birisi kulaklık teknolojisi oldu. Artık akıllı telefon serilerinde de standart 3,5 mm jak girişinden vazgeçen Apple’ın bu tercihinden sonra zaten yeni senede birçok değişikliğe gideceği ve kulaklık sınıfında yeni ürünleri kullanıcılara sunacağı düşünülüyordu. Beklenen haber ise geçtiğimiz günlerde gelmiş ve Apple’ın kablosuz kulaklıkları olarak gösterilen AirPods satışa çıkmıştı.

Kulaklıkların Satışa Çıkması İle Neler Değişti?

Uzunca bir sürenin ardından AirPods kulaklıkların satışa çıkmasıyla beraber kulaklıkların nasıl bir ilgi göreceği merak konusu olmuştu. Özellikle sadece akıllı telefonları ile değil bunun dışında Apple’ın ve Android işletim sistemli ürünlerinde desteğini veren kulaklıkların biraz geç satışa çıkması ise Apple’ın bu alanda ne kadar başarı elde edeceğinin merak edilmesine neden olmuştu.

Tim Cook AirPods

Yıl geride kalırken Apple’ın bu konuda nasıl bir gelişme göstereceği yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. Aslında Apple’ın AirPods serisi için herhangi bir satış açıklaması yapılmamış bu nedenle de Apple’ın kulaklıklardan istenen başarıyı elde edemediği şeklinde yorumlar gündeme gelmişti. Fakat tartışmalara neden olan konu hakkında son açıklamayı en yetkili isim Tim Cook yaparak tartışmalara noktayı koydu.

AirPods Yılın En Çok Satan Aksesuarı Olabilir

Tim Cook tarafından yapılan açıklama ile beraber kulaklık satışlarının beklenenden oldukça iyi gittiği haberi verildi. Muhtemelen son dönemlerde gelmesiyle beraber henüz net satış rakamları elde edilmese de Tim Cook’un açıklamalarına bakacak olursak AirPods bu senenin en çok satan aksesuarları arasında yer alacak.

Hemen belirtelim Apple’ın aldığı karar ile beraber kulaklıkların yılbaşı için indirime giren ürünler arasına da alınması satışları daha da arttıracaktır. Özellikle Tim Cook tarafından yapılan bu açıklamalardan sonra markanın AirPods için açıklayacağı satış rakamları da şimdiden merak konusu olmaya başladı. Bakalım satışlar gerçekten rekor sayılabilecek seviyede mi yoksa acaba Apple kulaklıkları geç çıkartmakla hata mı yaptı.

İLGİLİ HABER:  Donald Trump : "Tim Cook Gözlerini Açtı, Apple Büyük İşler Peşinde"

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?