Apple’ın reklam politikalarında son yıllarda değişiklik izlenmeye başladı. Aslında genel olarak reklam konusunda çok daha geniş bir hayal gücüne sahip olduğunu biliyoruz. Özellikle iPhone reklamlarında kısa ama kullanıcıların ilgisini çeken, başarılı reklam politikaları uygulanmakta. Baştan beridir bu düzen Apple’ın satışlarına da doğrudan etki etmiş gibi gözüküyor. Öyle ki markanın kâr oranının rekor seviyelere ulaştığını görüyoruz. Fakat bunlara karşın dediğimiz gibi son dönemde daha farklı reklam çalışmaları yapılmaya başlandı. İlk olarak markanın ünlü fotoğrafçılarla anlaşarak iPhone kameralarından yararlanıp özel reklamlar çekmesi. Ardından gelen kısa film hamlesi derken reklam sisteminde değişikliğe giden ve açıkçası gösterilen ilgiyi de ikiye katlayan Apple’ın, son hamlesi ise The Rock x Siri: Güne Hükmet reklam filmi olmuştu.

The Rock x Siri: Güne Hükmet Türkçe Dublajlı Yayınlandı

Reklam filmi ilk duyurulduğu zaman sitemize eklemiştik. Ünlü oyuncu Dwayne Jonhson ile çekileceği açıklanan ve sadece afişi paylaşılan filmin, ne kadar uzun olacağını ise bilmiyorduk. Haberimizin hemen arkasından Apple Youtube kanalı üzerinden filmi yayınladı.

The Rock x Siri: Güne Hükmet filminin yayınlanmasıyla beraber ortaya çıkan çalışmanın ise 3 dk gibi bir süreye sahip olan reklam filmi olduğunu gördük. Bir hayli ilgi çeken filmin açıkçası daha uzun bir versiyon olacağı düşünülüyordu. Devam serileri gelir mi bilinmez ama 3 dk videoda sadece 1 hafta içerisinde 12 milyon izlenme rakamını geçti.

Bununla beraber The Rock x Siri: Güne Hükmet filminin sonunda Türkçe Dublajlı hali de yayınlandı. Apple Türkiye tarafından yayınlanan yeni videoyla beraber markanın yeni bir rekor kırdığını da gördük. Bu versiyonu da 1 milyonu geçen filmin bundan sonrada devam serisinin geleceği belirtiliyor. Fakat devam serisinin nasıl olacağı ve ne kadar süre geçerli olacak bir devam serisinden bahsettiğimizi ise bilemiyoruz. The Rock x Siri: Güne Hükmet yeni versiyonları gelecek mi? Bunun için beklemek gerek.

İlginizi Çekebilir: iPhone 8 Performans Değerleri Konusunda Yeni Bilgiler Geliyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?