The Division Oyunu İnceleme

 

Amerikan kökenli Thomas Clancy kendisi bir yazar fakat ismini daha çok oyunlarda duymuş olabilirsiniz çünkü Ubisoft 100 milyondan fazla satan kitaplarından esinlenerek yapılmış birçok oyununu daha önce yayınlamıştı şimdi de yine aynı yazarın Thomas Clancy’nin bir Kitabından esinlenerek yapılmış olan oyunu The Division’u Ubisoft yayınladı. Şimdi bu oyunu inceleyelim;

 

Oyunumuz üçüncü kişi bakış açısı ile yayınlandı. Diğer yayınlanan oyunlarında hiç olmayan bu bakış açısı ile oynanacak ilk oyun olacak.

 

The Division’da amaç New York’da ki bir virüs krizinde düzeni sağlamaya çalışmak. Oyun ilk olarak PS4 ve Xbox One’a çıkacağı belirtildi. 2013 yılında çıkacağı bilgisi verilen oyun ancak 2016 yılında yani tam altı yıl sonra oynanabilir bir hal aldı. Oyunun bilgisayar ortamına çıkmayacağı bildirilmişti fakat oyuncuların yoğun isteği üzerine bilgisayar ortamına da çıkacağı belirtildi.

 

Oyun 2015 de çıkacağı söylendiği halde ertelemeler ile ancak 8 Mart 2016′ da Piyasaya sürülerek satışı başlandı. Steam Türkiye’deki satış fiyatı 179 Lira olan oyunun Gold Edition’u ise hayli büyük bir farkla 230 TL ye satışa sunuldu. Gold Edition’un Season Pass’ı da içerdiği bilindiğinden Season Pass’ın fiyatı 51 TL ye geldi.

 

Oyunun Sistem Gereksinimleri;

 

İşletim Sistemi: 64-bit Windows 7 veya daha üstü bir işletim sistemi

İşlemci: Intel Core i5 ya da AMD FX-6100 veya daha üstü

RAM: 6 GB

Ekran Kartı: 2 GB bellekli NVIDIA GeForce GTX 560 / AMD Radeon HD 7770

Boş Disk Alanı: 40 GB

 

Minimum olmak üzere bu sistemin üstü bilgisayarlarda oynanabilir. Fakat çift çekirdekli bilgisayarlarda da oynayanların olduğu bilgisi var. Oyunun sistem gereksinimlerine bakılarak bir hayli zorlayıcı grafiklere sahip olduğu söylenebilir.

İLGİLİ HABER:  EFSANE SERİNİN SONU GELDİ ÇATTI  UNCHARTED 4: A THIEVE’S END

 

Oyunun detaylarını oynarsınız diye çok derin olarak vermiyoruz fakat virüsün geliştiğini davranış değiştirdiğini söyleyerek heyecanın hiç düşmeyeceğini söyleyebiliriz. Görevleriniz arasında ise önemli insanları kurtarmak, suçluların yapacağı eylemleri durdurmak ve çok daha fazlası sizleri bekliyor.

 

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?