Tesla Güneş Enerjisinin Peşinde

0
71
Tesla Güneş Enerjisinin Peşinde

Tesla Güneş Enerjisinin Peşinde

Dünya çapında büyük başarılar elde etmiş olan elektrikli otomobil devi Tesla Motors çok önemli bir adım daha atıyor.

Güneş enerjisi sistemlerinin geliştirilmesi konusunda kararlı olan Elon Musk, dünya genelindeki en önemli güneş enerjisi firmalarından biri olan SolarCity’yi 2.8 milyar dolara satın almak üzere harekete geçti ve resmi olarak Tesla Motors adına teklifte bulunuldu. Elon Musk, kuzenleri tarafından kurulmuş olan SolarCity’nin yönetim kurulunda da yer almakta.

Tesla Motors’un yaptığı açıklamaya göre bu girişim ile Tesla Motors belli bir ölçüde enerji bağımsızlığına kavuşacak ve kendi kendine yetebilen bir sistem organize ederek Apple’ın yaptığı gibi enerji konusunda tamamen ipleri eline almış olacak. Satış işlemleri gerçekleştikten sonra Tesla Motors, ürünlerinde güneş enerjisi üzerine yoğunlaşacak ve çalışmalarını bu yönde kanalize edecek. Ayrıca Solor City’nin geliştirmiş olduğu fotovoltatik yaklaşımlar da Tesla Motors’un yakın zamanda sunulacak olan Poweball Bataryalarında kendisine yer bulacak.

Elon Musk’ın ifade ettiği üzere, Tesla Motors araçlarını satın alan kişilerin istekleri üzerine güneş enerjisi sistemleri eklenebilecek. Planlanan Powerball Bataryalarının entegresi ile birlikte Tesla motors müşterileri şarj konusunda ihtiyaçlarını giderebilecek.

SolarCity’nin üzerinde çalışması gerek bir çok konunun olduğunu altını çizen Elon Musk, yapmayı planladıkları şeylerin dünyanın geleceği adına küresel bir gereklilik olduğunu ifade etti ve dünyanın otomotiv konusunda değil enerji ihtiyacı konusunda ciddi eksiği olduğunu söyledi.

İLGİLİ HABER:  Apple Otonom Araç Teknolojisi Tesla Rekabetinde

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?