Teknosa Preo P2 İncelenecek olursa;

Teknosa’nın yeni akıllı telefonu Teknosa Preo P2 inceleme için test merkezimize ulaştı.

Bu geride bırakmış olduğumuz yaz mevsimi ayında Teknosa, Preo P1 ve PWatch modellerini duyurmuştur, Türkiye’de ki ilk olan bir perakende firmasının telefonu akıllı telefon pazarına girmiş oldu. Teknosa, hızlı bir şekilde yeni model ve seriler üzerinde çalışmıştır. Ve bu sefer de çok daha iddialı bir şekilde özellikler ile gelen Teknosa Preo P2 ve PWatch2 modelini satışa sunmuştur.

Teknosa Preo P2 Fiyatı

Teknosa Preo P2, 899 TL fiyat etiketi ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Ve ayrıca bu Teknosa Mobil ile cihaz 350 TL daha indirimli fiyata satın alınabilecektir. Teknosa Mobil fırsatı ile bu çok ciddi avantajlar bulacaksınız. Teknosa Preo P2’nin kutu içeriği de bir hayli zengindir. Kutu içerisinden 2 Amper gücünde hızlı şarj adaptörü, kulak içi kulaklık, silikon bazlı kılıf ve ekranı silmeniz için bez gibi ince düşünülmüş ekstralar da bulunmaktadır.

Teknosa Preo P2 Özellikleri

5.5 inç büyüklüğünde  AMOLED ekran ile birlikte gelen Teknosa Preo P2, MediaTek’in  8 çekirdekli işlemcilerinden MT6753’ü kullanmaktadır. 28nm teknolojisi kullanılarak üretilen işlemci, 8 adet 64 bit ARM Cortex A53 çekirdeğinden ve Mali T720 grafik işlemcisinden gücünü alıyor. 2 GB RAM, 16 GB hafıza ve micro SD kart desteği gibi ek özelliklerle donatılan Teknosa Preo P2’nin en büyük avantajı ise bataryası. 3150 mAh büyüklüğünde çıkarılabilir bir batarya ile gelen cihazda, ayrıca hızlı şarj desteği de vardır.

USB Type  bağlantısının yanında, Teknosa Preo P2 son derece hızlı bir şekilde şarj edebilecektir. 13 Megapiksel kamera ve Full HD video çekebilme özelliği sunan Teknosa Preo P2, ön tarafta ise 8 Megapiksel çözünürlüğünde fotoğraf çeken ve 720p video kaydı yapabilecek olan bu iddialı bir kameraya sahiptir.

İLGİLİ HABER:  Apple Temassız Ekran Sistemi Üzerinde Çalışıyor

Android 5.1 Lollipop ve tamamen özelleştirilmiş olan bir Android arayüzü kullanan Teknosa Preo P2, başarılı bir stabilie ve donanım – yazılım uyumu bizlere sunar.

Teknosa Preo P2 İnceleme

Teknosa’nın 899 TL’ye piyasaya sunacağı ve fiyatına göre iddialı özelliklerle donatılan Teknosa Preo P2 modelini detaylı bir şekilde incelenmiştir. Akıllı telefon reklamları üzerinde önde gelen birtakım çekimler günümüzde filmlerde rol alır. Üstün marka akıllı telefonlar ile lüksü simgeleyen markalar insanı kendine çekerler. Son moda önde gelen teknolojik firmalar ile akıllı telefonlar ile tüketici kitlelerde merak ve ilgi uyandırırlar. Tıpkı her yıl düzenlenen akıllı telefon tanıtım fuarlarında animasyon şirketleri ve bu telefon tanıtıcı motiflerini sergileyen imgeler ve bayan figürleridir. Her akıllı telefon reklamlarında en az bir bayan bulundurulur. Akılı telefon süslemeciliğini ülkemize entegre etmiştir. Akıllı telefon kullanma yaşı diğer ülkelere göre daha düşük olması aslında bilhassa deneyimlerin diğer kitlelerdeki değişimini de içinde barındırır.

Örneğin ülkemizde akıllı telefon kullanma yaşının daha küçük olması genç kitleyi telefon tüketimi içerisine çekmektedir. Ülkemizde bir hayli düşük olan bu yaş ortalaması ile küçük yaşta akıllı telefon kullanımını yarar ve dezavantajlarını da düşünsek yeridir. Anca kitleleri teknoloji ile bütünleştirmek lazımdır. Tabi ki de gerekli kurallar ve kısıtlamalar olur ise. Köylerde, şehir yaşantılarına ve kalabalık nüfuslu insan ortamlarında hatta spor alanında bile akıllı telefonları görüyoruz. Gerek ihtiyaç gerek ise spor salonlarında dahi öz çekim için bu kullanım söz konusudur. Akıllı telefonun insan yaşamında çok önemli bir konumu vardır.

 

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?