TEKNOLOJİNİN HAYATIMIZI KOLAYLAŞTIRDIĞI İCATLARI

 

Eski çağlardan bu yana insan ırkının ihtiyaçları gün geçtikçe artmış bulunmakta. Bu yüzden insanoğlu yeni arayışlar içine girmiştir. Bu sayede birçok icat ortaya çıkmıştır. Bu yazımızda da sizlere bu icatların özelliklerini ve insan hayatını kolaylaştırdığı yanlarını anlatacağız.

 

ARTAN GERÇEKLİK (REALİTY)

 

İnsanların hayatının da çok da bir değişiklik yaptığı söylenmese de birçok insanın gözdesi olan artan gerçeklik, oyun ve video severlerin gözdesi olmakta. Oyun severlerin önem verdiği grafiklerin gelişmesi sayesinde ortaya çıkan artan gerçeklik oyun severleri her geçen gün mest etmeye devam ediyor. Oyuncular için grafik kalitesi çok önemlidir. Hatta birçok oyuncunun oyun kalitesi düşük olduğu için oyunları iade ettiğine şahit olmuştuk.

 

BİLİŞİM

 

Bilişimin asılında hayatımızın her yerinde olduğunu söyleyebiliriz çünkü hayatımızda her yerde artık teknoloji var ve teknolojik aletlerin kodlanması ve fonksiyonlarının ayarlanmasında bilişimin önemli rolü vardır. Bunun yanı sıra bir bilişim dalı olan web tasarımcılığı bu çağda çağın mesleği olarak görüldüğü söylenebilir. Web tasarımcılık şu anda oturduğu yerden para kazandıran ve piyasası yüksek olan en iyi iş olarak görülmekte bu sayede insanlar teknolojiyi farklı amaçlar altında kullanabiliyor. Aynı zamanda birçok oyun uygulama konusunda yardımcı olan bilişim, oyun firmalarından tutun da saat firmalarının hepsinde yaygın olarak kullanılan bir teknolojidir. Aslında bilişimin hayatımızın her tarafında olması çoğu insanı hiç şaşırtmıyor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?