TEKNOLOJİDEKİ YENİLİKLER

Eski çağlardan bu yana çağların değişimiyle ve insanoğlunun çevreyi keşif etme merakının üst düzeyde olduğu ilk çağlardan bu yana birçok yenilik, alet ve edevat çıkmıştır. Bu alet ve edavatların insan hayatının büyük bölümünde yer almış olması insan hayatını fazlasıyla kolaylaştırmıştır. İnsanların yaptığı çalışmaların bir çoğu geride kalıp yerini yeni ve gelişmiş aletlerin aldığını söyleyebiliriz. Teknoloji sayesinde birçok insan işlerini kolaylıkla halledebilmekte istediği çoğu şeye ulaşabilmekte.

ARTTIRILMIŞ GERÇEKLİK

Artırılmış gerçek aslında bir icat değil, bir nevi geliştirilmiş bir özellik gibi olsa da şu an bir çok oyunu ya da videoyu gerçekliğe yakın kalitede oynayabiliyoruz ve izleyebiliyoruz. Kullanıcılar arttırılmış gerçek sayesinde oyunları gerçek oynuyormuş gibi ve videolarda da resmen oradaymış gibi hissediyor.

İNTERNET

İnternet ise gündelik yaşantımızda olmazsa olmazımız olan bir teknolojik bir icattır. Birçok kesimin kullandığı ve bir ihtiyaç haline gelen bir icat olmuştur. Daha çok genç kesimin kullandığı internet gençlerin sohbet açısından fazlasıyla işlerini gördüğünü söyleyebiliriz. İnternet sayesine birçok meslek ve iş yeri sahibi için gerekli reklam ajansları internet üzerinden iş duyuruları yapabiliyor ve iş yerini büyütmek isteyen kişiler de kolaylıkla reklam yapabiliyor. Bu sayede birçok işletme büyümüş birçok işsiz insan iş bulmuş durumda. Teknolojinin geliştiği durumlarda birçok insanın hayatını kolaylamıştır.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?