2014 Yılının Şubat ayında yürürlüğe giren yasa ile birlikte cep telefonlarını artık kredi kartlarına taksit ile alamamaya başladık. Bu evrede birçok küçük işletme kepenk indirirken büyük firmalar işin çözümüne gittiler.

Zamanında “Hediye Kartları” ile kredi kartlarına taksitli satış yapan firmalara bir yasa daha getirilerek artık “Hediye Kartları” da tek çekim olayından dersini aldı. Çok geçmeden banka kredileri daha da esnetildi. Önce “Alışveriş Kredileri” çıkartıldı. Daha sonra büyük teknoloji mağazalarına anlaşmalı bankalar stantlar açarak “Anında Kredi” dönemine geçtiler. Üstelik ne dosya masrafı ne de hayat sigortası olduğundan gayet cazip kampanyalar sundular.

Tüm bu ödeme koşullarının yanı sıra operatörler de boş durmadı tabi. Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom-Avea bu esnada satışlarını 2 ye katladı. Aynı durum teknoloji mağazaları içinde geçerli olmaya başladı. Ülkemizde en çok tercih edilen dev firmaları da kullanıcılara ekstra fırsatlar sunmaya başladı. Bu fırsatlar arasında en çok dikkat çeken ise taksit imkanı. Vatan, Teknosa ve Media Markt yaptığı taksit kampanyalarıyla beraber akıllı telefon almayı düşünenler için ekstra fırsatlar sunuyor. Tabii bunun için daha çok kredi sistemi sunuluyor. Şimdi 3 büyük firmanın kredi koşullarına bir göz atalım.

Media Markt

Denizbank ile anlaşmaya varan Alman devi Media Markt, mağaza içerisinde bulunan Denizbank personelleri tarafından anında kredi vermeye başladı. Şu anda vade oranı 1.34 olarak güncellendi.

 • Media Markt Mağazasından Taksitli Cep Telefonu Alma;

Denizbank Kredisi İle Taksitli cep telefonu alabilirsiniz. Bunun için oturduğunuz yerden veya mağazadan; “MMCEP boşluk TCKN” yazarak “3280” e gönderiyorsunuz. Gelen mesaj eğer olumlu ise; “x.xxx meblağsına kadar kredi kullanabilirsiniz” benzeri bir cevap gelecektir.

Teknosa Mağazasından Taksitli Cep Telefonu Alma

Teknosa mağazasından taksitli telefon almanın 2 yolu bulunuyor. İlki banka kredisi diğeri ise Türk Telekom alt yapısını kullanan TeknosaCell tarifelerinden birine geçmek.

Banka kredisine baktığımızda Teknosa’nın vade oranının 1.49 olduğunu görüyoruz.

 • ING BANK ile anlaşmalı olan Teknosa da taksitli cep telefonu almak için;

TEKNOSA boşluk TCKN” yazarak “2229” a sms göndermeniz gerekiyor. Eğer olumlu yanıt gelirse krediniz 10 dakika içerisinde kullandırılıyor ve yeni bir cep telefonuna sahip oluyorsunuz. Ancak olumsuz yanıt gelirse TeknosaCell tarifelerine göz atmanız gerekiyor;

taksitli telefon alma

Geçtiğiniz tarifeye göre satış danışmanları size bir ödeme planı çıkarıyor ve kafanıza yatarsa;

TEKNOSAMOBIL boşluk TCKN” yazıp 2229’a göndermeniz gerekiyor. Ancak burada dikkat etmeniz gereken nokta; mevcut hattınızda herhangi bir taahhüt olmamasıdır. Eğer hattınızda bir taahhüt var ise ceza ödemek zorunda kalırsınız.

Vatan Bilgisayar’dan Taksitli Cep Telefonu Almak

 • Vatan Bilgisayar’dan taksitli cep telefonu almak için Odeabank’a sms göndermeniz yeterlidir.

VATAN boşluk TCKN boşluk TELEFON MABLAĞSINI” yazarak 8444 e sms atmanız gerekmektedir. Olumlu gelmesi halinde Vatan Bilgisayardan taksitli cep telefonu alabilirsiniz. Tüm bu bankaların yanı sıra kullanmış olduğunuz operatöre uğrayarak da tarifenize ek 24 ay taksitle cep telefonu almanız mümkündür.

Kredi Kartı ile Taksitli Cep Telefonu Nasıl Alınır?

Bu konuya tek çekim ödemeyi göz önünde bulundurarak yaklaşmanızı öneririm.

1.Alternatif

Kullanmış olduğunuz bankadan “Taksitli Nakit Avans” çekerek işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede para hesabınıza yatar siz de her ay kredi kartın ekstrenize yansıtılmış bu meblağı ödeyebilirsiniz.

2.Alternatif Sonradan Taksitlendirme

Bir teknoloji mağazasından (elektronik market olması şart) tek çekim olarak cep telefonu alırsınız. Daha sonrasında müşteri hizmetlerini arayıp; “ x firmadan bir ürün aldım, bunu taksitlendirmek istiyorum” diyebilirsiniz.

Ancak buradaki kilit nokta; Media Markt, Vatan, Teknosa gibi firmalarda fatura başlığı elektronik diye geçer buna dikkat etmelisiniz. Eğer x telekomünikasyon diye bir yerden aldıysanız zaten bankanızı aramayın. Eğer tüm bunlara rağmen taksit yapılmıyorsa almış olduğunuz cep telefonunu kapalı kutu, kutusu hiç zarar görmemiş halde yasa gereği belirtilen sürede mağazaya iade edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Resmi Note 8 Kılıfları

3 YORUMLAR

 1. İbrahim Bey Kardeşim,
  Yazımını, imlâsını bilmediğiniz kelimeleri kullanmamaya gayret edin.
  Aşağıdaki gibi hatalar yapılınca hem komik, hem acınası oluyor, bir başka deyişle traji-komik durum hâsıl oluyor.
  “meblağsına”, “TELEFON MABLAĞSINA” » Yanlış
  “meblâğına” » Doğru
  Bir başka yol da “meblâğ” yerine “ederi”, “tutarı”, “fiyatı”, “bedeli” diye yazmak!.
  Kolaylıklar dileğiyle..

  • Noldu değil, ne oldu olacak.
   ait, kelimesi de yanlış kullanılmış.
   ? den sonra da ! gelmez.

   Sedat bey Türkçe konusunda duyarlılığınız güzel bir şey. Ama arkadaş bir paylaşımda bulunmuş. Bu başlı başına değerli bir şeydir. Eleştiriden önce bir teşekkürü çok görmeseydiniz daha iyi olurdu.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?