Tasarımcılar Apple’ın Elektrikli Arabasının Neye Benzeyeceğini Hayal Ederek Tasarımlar Çıkarttılar

0
587

Freelancer.com yakın zamanda bir yarışma düzenledi. Düzenlenen yarışma ile katılımcılardan Apple’ın söylentilere göre 2016-2020 yılında tanıtacağı düşünülen elektrikli arabasının neye benzeyeceğini hayal etmeleri ve buna göre tasarımlar çıkartmaları istendi.

Tasarımcılar Apple’ın tasarım anlayışını baz alarak örnek çalışmalar çıkartmışlar ve yarışma kapsamında 193 tasarım gönderilmiş. Kazanan ise düzgün eğri hatları ve sürgülü kapıları ile Tsirbas olmuş.

winningappleconceptcar1-800x450

winningappleconceptcar2-800x450

Kazanan tasarımcı 1.500 $ ödül aldı. Aslında bu yarışma Apple’ın üzerinde çalıştığı elektrikli aracın nasıl bir tasarım çizgisinde olabileceğini görmemiz adına örnek teşkil ediyor. Yarışma kapsamında gönderilen hiç bir tasarımın Apple’la alakasının olmadığını belirtelim.

Son haftalarda biz de dahil pek çok haber sitesi Apple Watch’a odaklanmış durumda ve Apple devam eden Project Titan kodlu elektrikli araba projesi üzerinde Cupertino karargahı yakınında bilinmeyen bir yerde yüzlerce çalışanı ile çalışmalarını sürdürüyor. Şu anda projesini ve çalışmalarının geldiği noktayı sır gibi saklasa da yakın zamanda sızıntıların olması yüksek ihtimal.

İLGİLİ HABER:  iOS 11 İçin Yeni Kullanım Oranları Açıklandı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?