Tanıtım Öncesinde iPhone 9 Bir Kez Daha Görüntülendi

iPhone 9 için bu kez tasarım detaylarını ortaya çıkaran görseller paylaşıldı. Tanıtımın öncesinde gelen son iPhone 9 fotoğrafları nasıl detaylar sunuyor?

0
434
2018 iPhone

Merakla beklediğimiz, 4 aydır konuştuğumuz 2018 iPhone etkinliği yarın yapılacak. Sitemizde tüm yeni modellere ve bu modellerin özelliklerine yer vereceğiz. Her ne kadar yarın itibariyle, yeni modeller için tüm detaylar ortaya çıkacak olsa da Apple’ın yeni akıllı telefonları için son ana kadar sızıntılarda gelmeye devam ediyor. Bu kez iPhone 9 akıllı telefonlarının görselleri sızdırıldı.

Yeni görseller oldukça önemli çünkü telefonun tasarımını doğrular nitelikte görseller. Hem yeni model için hem de serinin nasıl isimlendirileceği için önemli detaylar söz konusu.

iPhone 9 Kamera Tasarımı Netlik Kazandı

Bu görsellere bakacak olursak, yeni akıllı telefonların kamera tasarımları da netlik kazanmış oldu. Beklendiği gibi ucuz iPhone olarak tanıtılacak iPhone 9 modeli, tek arka kamera kullanacak.

iPhone 9

Tek arka kamera kullanacak olan akıllı telefonun, yine daha önce görsellerde ortaya koyulduğu gibi çok daha geniş bir sensöre yer vereceği görülüyor. Kameranın hemen altında ise bir flaş ışığının bulunacağı görülüyor. Fotoğraf sadece arka kapak tasarımını ortaya çıkardığı için ekran tasarımı konusunda bilgileri elde etmek mümkün olmadı.

Buna karşın ekran tasarımının da değişmesi beklenmiyor. Yine Face ID bölümünün bulunduğu bir çentik alanı kullanılacak ve uçtan uca ekran gelecek. Yeni akıllı telefonların arka kapak kısmında ise başka bir detay sunmayacağını belirtelim.

İsimlendirme Nasıl Olacak?

Telefonun isimlendirmesi konusunda da bazı iddialar var. Buna göre iPhone 9 akıllı telefonu yerine, diğer modellerde olduğu gibi X kod adı kullanılacak. Yeni modelin ise iPhone Xr şeklinde isimlendirilmesi mümkün gibi gözüküyor. İddiaların ne kadar doğru olduğunu, yarın yapılacak Apple etkinliğiyle beraber göreceğiz.

İLGİLİ HABER:  iPhone X Sonrasında iPhone 6 Rekoru Kırılabilir

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?