Tambu Klavye iOS ve Android İçin Yayınlandı

0
32

Akıllı telefon klavye uygulamalarının sayısı her geçen gün biraz daha artış gösteriyor. Her gün yeni bir yayımcının, yeni bir tema ve yeni özelliklerle akıllı telefon klavye uygulamaları yayınladıklarıyla karşılaşabiliyoruz. Bu kadar popüler bir alan olan ve akıllı telefon kullanıcılarının da bir nevi telefon kullanımlarını kendilerine göre özelleştirmelerini sağlayan klavye uygulamalarına bir yenisi daha eklendi. Bu kez yeni klavyelerin bambaşka bir özelliği var. Tambu adı ile yayınlanan yeni klavye uygulaması, aynı zamanda bu alanda ilk milli klavye uygulaması. Hal böyle olunca gösterilen ilginin de çok daha fazla olduğunu söylemek yanlış olmaz. Peki, nedir Tambu klavyesinin özellikleri?

Tambu Klavyeleri Beklenen Verilebilecek

Standart klavye uygulamalarından ayrılan birçok özelliği olan Tambu klavyeleri, birçok işleve sahip. Doğrudan klavye içerisinde yer alan hareketli GIF desteği sayesinde eğlenceli bir kullanım sunan klavyelerin, tema düzenlemeleri yapmaya izin verdiğini de ekleyelim. Şöyle ki klavyenizi farklı temalar ile istediğiniz gibi düzenleyebiliyorsunuz. Arka plan değişiklikleri sunan ve tasarımı özelleştirmenize izin veren klavyelerin, anlık çeviri özelliği en çok öne çıkan sistemleri arasında yer alacak gibi duruyor.

Tambu Klavye

Bunların dışında Tambu klavyeleri üzerinde GIF gönderimi, çıkartma desteği ve mesaj konum gönderme özellikleri yer alıyor. Şu an için 100’e yakın dilde çeviri yapabildiği klavyelerin, atasözleri bölümünü de unutmamak gerekiyor. Atasözleri kısmından, istediğiniz herhangi bir an hazır sözleri gönderebiliyorsunuz.

Bunun içinde özel bir araç menüsü oluşturulmuş durumda. Bir hayli dikkat çeken klavyeler şu an iOS ve Android için yayında. Buna karşın klavyelerin güncellemelerinin de daha uzun süre devam edeceği belirtiliyor. Yani daha birçok değişiklik görebileceğiz.

İlginizi Çekebilir: Apple TV 4K HDR Ne Zaman Tanıtılacak?

Konu ile ilgili sorularınıza en geç 24 saat içinde yanıt vermeye çalışacağız. Lütfen soru sormaktan çekinmeyiniz. AppleUzmani.net'i desteklemek için lütfen sosyal medya sayfalarımızı beğeniniz ve konuyu paylaşınız.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?