Apple resmi Apple Watch satışlarını açıklamamış olmasına rağmen Slice Intelligence’ın araştırmasına göre şirket ekstra kayışlardan umduğundan daha fazla kar ettiği belirtiliyor. Reuters’ın raporuna göre 2 milyon kişinin mailleri incelendiğinde 20 binden fazla insanın Apple Watch satın aldığı söyleniyor. Ayrıca Nisan ayından itibaren satışta olan Apple Watch, tahmini sonuçlara göre 2.79 milyon satıldığı düşünülüyor. Rapor sonucuna göre Watch satın alan  müşterilerin %17’sinin cihazın yanında ekstra bir kayış daha aldığı belirtiliyor.

Slice’a göre en popüler kayış modeli Sport siyah olduğu söyleniyor. Hem ekstra kayışlarda hem de ürün rengi olarak siyah renk çok tutuluyor. İkinci sırada Milanese loop geliyor.  Rapor gösteriyorki tam anlamıyla bitmemiş ve ne kadar ekstra kayış satın alınmış bilinmemekle birlikte hangi modelinde istatistiklere göre ne kadar satıldığı resmi olarak bilinmiyor.

Reuters’ın değindiği bir diğer husus ise IHS raporuna göre 2 dolara imal ettiği kayışları 49 dolardan sattığı ortaya çıktı. Ayrıca IHS’nin raporunda Apple, üçüncü parti aksesuar üreticilerinden ekstra bir gelir talep etmeyeceğini de söyledi. “Apple Watch için dizayn edildi” lisans programına dahil olabilmek için Apple aksesuar üreticilerine  Apple Watch kayış dizaynı klavuzunu yayımlamıştı.

İLGİLİ HABER:  2018 iPhone Modelleri ve Özellikleri Belli Oluyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?