Apple’ın akıllı telefonları için ardı ardına haberler gelmeye devam ediyor. Bu senin amiral gemisi iPhone modelleri olarak gelmesini beklediğimiz yeni akıllı telefonların özellikleri bir yana, bu modellerin nasıl isimlendirileceği ve serinin nasıl devam edeceği gibi konularda bir hayli merak ediliyor. Merakla beklenen yeni akıllı telefonlar için son gelen bilgiler ise heyecan yaratmaya yetmiş durumda. Öyle ki son bilgilere göre 5 yeni iPhone akıllı telefonu göreceğiz. Beklentilerin dışında 2 model daha gelecek.

Üst Segment 2 iPhone Daha Geliyor

Apple haberleriyle öne çıkan MacOtakara üzerinden paylaşılan yeni haberler 3 ana iPhone modeli dışında, 2 seri daha geleceğini gösteriyor. İlk 3 model beklenen akıllı telefonlar olacak.

iPhone Xs modelinin devamı, iPhone XS Max modelinin devamı ve iPhone XR akıllı telefonlarının devamı niteliğinde yeni modeller göreceğiz. Bu 3 yeni model dışında gelecek olan 2 telefonun ise Premium özelliklerine sahip olması bekleniyor.

iPhone XI

6.1 inç ve 6.5 inçlik ekran boyutları alacağı iddia edilen bu telefonların, kamera kısmında güçlendirme alacağından söz ediliyor. Huawei tarafından yapılan kamera ataklarına cevap vermek için Apple’ın böyle bir adım atacağından söz ediliyoruz. 3 arka kamera kullanılması beklenen iki akıllı telefonun da OLED ekranlı olması bekleniyor.

Gelişmiş kamera sisteminin yanında OLED ekran artısı ve bir de hızlı şarj artısı öne çıkıyor olacak. Her iki akıllı telefona da 18W değerinde hızlı şarj desteğinin olması bekleniyor. USB Type C destekli hızlı şarj teknolojisinin yanında bir de çapraz şarj desteği öne çıkacak.

Şimdilik iki farklı model için başka bir detay yok. Apple’ın alışılmışın dışına çıkaran yeni bir yol izlemesi nasıl karşılık bulacak? Başka bir merak konusu.

İlginizi Çekebilir: Apple’ın 25 Yıl Önce Sunacağı Telefonu W.A.L.T. Ortaya Çıktı

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?